piątek, 10 maja 2024r.

Wektra nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki

Wektra Zbuczyn wygrała 2:0 z Hutnikiem Huta Czechy i wskoczyła na fotel lidera siedleckiej okręgówki.

W pierwszej połowie było widać, że Wektra odczuwa trudy środowej konfrontacji w ramach okręgowego Pucharu Polski. Hutnik starał się to wykorzystać, ale Ernest Zbieć był dobrze dysponowany. Team z gminy Zbuczyn rozkręcał się z minuty na minutę i jeszcze przed przerwą objął prowadzenie. Po wrzutce Michała Wereszczyńskiego ładnym uderzeniem z głowy popisał się Jakub Bobryk. Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron Wektra zaprezentowała się dużo lepiej. Hutnicy stwarzali zagrożenie jedynie po stałych fragmentach, a pod ich bramką gotowało się dosyć regularnie. W 55 minucie podanie Wereszczyńskiego na bramkę zamienił Krystian Zbieć. Skończyło się na 2:0, choć swoje sytuacje mieli jeszcze m.in. Jakub Bobryk i Jakub Grodzicki.

10 wrzesnia o 16:00 Wektra zagra w Siennicy z Fenixem.

02.09.23, 16:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Hutnik Huta Czechy 2:0 (1:0)

Bramki: Jakub Bobryk 41, Krystian Zbieć 55

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki (85, 29. Dominik Bogusz), 24. Emil Michalak, 4. Dominik Piekutowski, 33. Kamil Bobryk – 9. Krystian Zbieć (75, 3. Michał Bobryk), 27. Krystian Musiejczuk, 34. Bartosz Karczmarek (70, 30. Tomasz Lada), 7. Paweł Klewek, 22. Michał Wereszczyński (90 Bartosz Borkowski) – 10. Jakub Bobryk (89 Rafał Skolimowski)

Żółte kartki: Kamil Bobryk, Michał Bobryk

Sędzia: Karol Omelańczuk (Siedlce)