piątek, 3 maja 2024r.

Przesłanie ważniejsze od wyniku (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści przegrali 10:32 z Juvenią Kraków. To jednak nie wynik był tego dnia najważniejszy.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pogoniści wyszli na murawę z transperentem, który głosił „Walczymy o swoje #PZRdajciegrać”. Nikomu chyba nie trzeba chyba wyjaśniać, że chodzi o sytuację zawodników Skry Warszawa, którzy od kilku miesięcy tkwią w czyśćcu. Poprzedni klub rzuca im kłody pod nogi, zaś Polski Związek Rugby nie znalazł jeszcze sposobu na rozwiązaniu sporu, o którym z każdym tygodniem coraz głośniej.

Początek meczu nie wskazywał na porażkę Pogoni. I nie chodzi tu o punkty Nkululeko Ndlovu z karnego, ale optykę spotkania. Początkiem nieszczęść Pogoni była żółta kartka Grzegorza Muszyńskiego. Od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga Juvenii. Krakowianie zostali nagrodzeni karnym przyłożeniem. Następnie żółtą kartkę obejrzał Norbert Kargol. Na szczęście Pogoń grała w dwuosobowej niedowadze tylko kilka minut. Do przerwy Smoki prowadziły 17:3.

Początek drugiej połowy był udany dla Juvenii, która powiększyła swoją przewagę do 24 oczek. Po około godzinie gry Pogoń odzyskała kontrolę nad meczem. Efektem lepszej gry siedlczan było przyłożenie Daniela Trybusa, przy którym asystował Petelo Po’uhila. Na nic więcej gospodarzy nie było stać. Juvenia zwieńczyła spotkanie przyłożeniem na wagę bonusowego punktu w ostatniej akcji meczu. Krakowianie wygrali 32:10.

17 września o 13:00 Pogoń zagra w Gdyni z Arką.

« z 2 »

03.09.23, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 10:32 (3:17)

Punkty: Nkululeko Ndlovu 5 (K, pd), Daniel Trybus 5 (P) – Riaan van Zyl 8 (2 K, pd), karne przyłożenie 7, Rafał Lewicki 5 (P), Oderich Mouton 5 (P), Mateusz Polakiewicz 5 (P), Arsenij Pastuchow 2 (pd)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Adrian Chróściel, 3. Petelo Po’uhila, 5. Arkadiusz Radzikowski (77, 18. Dawid Rajewski), 24. Giorgi Maisuradze, 6. Robert Bosiacki, 8. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol (58, 27. Eduard Wertyłećkyj), 9. Daniel Trybus, 10. Nkululeko Ndlovu, 11. Igor Pątek, 12. Vaha Halaifonua, 13. Krystian Adamiak, 14. Kacper Skup, 15. Łukasz Korneć (48, 23. Przemysław Rajewski)

Juvenia: 1. Marcin Siemaszko (55, 17. Andriej Maciuk), 2. Peet Vorster (75, 16. Jerzy Głowacki), 3. Chemigan Beukes, 4. Krzysztof Gola, 5. Denzil van Wyk, 6. Radion Jaworszczuk (74, 20. Bartłomiej Skoczeń), 7. Marcin Morus, 8. Oderich Mouton, 9. Riaan van Zyl, 10. Arsenij Pastuchow (60, 24. Patrick Różycki), 25. Bartłomiej Janeczko, 12. Mateusz Polakiewicz, 13. Michał Jurczyński, 14. Artur Fursenko (30, 21. Rafał Lewicki), 15. Patryk Sakwa (75, 23. Andriej Ławtakow)

Żółte kartki: Grzegorz Muszyński, Norbert Kargol, Vaha Halaifonua – Riaan van Zyl

Sędzia: Adrian Pawlik (Lubelski OZR)