Trójka z kolejnym zwycięstwem

Pogoń III Siedlce zwyciężyła ze spadkowiczem z siedleckiej okręgówki, Kosovią Kosów Lacki 4:1.

Do przerwy siedlczanie prowadzili 2:0. Najpierw Adrian Wrzosek wypuścił Patryka Klimka i ten wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Drugiego gola zdobył z rzutu karnego Igor Szostek po faulu w szesnastce na Klimku.

W drugiej odsłonie zespół Pawła Marchela dołożył kolejne dwie bramki, a goście od 57 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Krzysztofa Żochowskiego. Najpierw Mikołaj Bożek ze stałego fragmentu gry dograł Maciejowi Wróblowi, a ten głową trafił do siatki. Na 4:0 strzelił Klimek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Wojciecha Kisielińskiego. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie w końcówce spotkania.

Kolejny mecz Pogoń III rozegra w niedzielę 10 września o 17:00 w Kałuszynie z miejscową Victorią.

03.09.23, 14:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Klasa A: Pogoń III Siedlce – Kosovia Kosów Lacki 4:1 (2:0)

Bramki: dla Pogoni III: Patryk Klimek (dwie), Igor Szostek (k), Maciej Wróbel

Pogoń III: Krzysztof Popiołek – Radosław Droń (60 Filip Cabaj), Adrian Wrzosek, Kacper Zdunek (60 Maciej Wróbel) – Wojciech Kisieliński (60 Jakub Malinowski), Kuba Prachnio, Patryk Rojek (60 Piotr Trębicki), Dawid Dobrzański (46 Mikołaj Bożek), Igor Szostek (46 Filip Grochala) – Dawid Jastrzębski (46 Paweł Eleryk), Patryk Klimek

Żółte kartki: Radosław Droń 6, Patryk Rojek 20, Adrian Wrzosek 33 – Jakub Pankiewicz 14, Tomasz Wojtczuk 15, Krzysztof Żochowski 30, 57, Łukasz Mianowicz 65

Czerwona kartka: Krzysztof Żochowski 57 (Kosovia, za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Seredziuk (Siedlce)