sobota, 4 maja 2024r.

Wszystkie plagi świata spadły na Mazovię (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki zremisowała 1:1 z Ząbkovią Ząbki. Mecz miał zdecydowanie ciekawszy przebieg niż może wskazywać wynik.

W meczu z Ząbkovią na Mazovię spadły wszystkie piłkarskie plagi świata – szybka kontuzja, wykluczenie zawodnika oraz nieskuteczność z 11 metrów.

Już pierwsze sekundy były pechowe dla mińszczan. W 1 minucie urazu doznał Mateusz Pędowski i nie mógł kontynuować gry. To nie była jedyna kontuzja w pierwszej połowie. Dwóch piłkarzy Ząbkovii również musiało przedwcześnie opuścić plac gry. Jeżeli chodzi o wydarzenia stricte piłkarskie to Mazovia miała więcej z gry. W 9 minucie Wojciech Trochim podał do Eryka Więdłochy, który w znakomitej sytuacji uderzył niecelnie. Kolejną szansę dla gospodarzy miał Mateusz Bienias, jednak jego strzał z głowy powędrował nad bramką. W 23 minucie Michał Bondara odegrał piłkę do Dominika Paradowskiego, który strzelił w boczną siatkę. Kilka chwil później Dominik Sadzawicki przestrzelił z dystansu. Najlepszą okazję w pierwszej polowie miał w 31 minucie Trochim, który uderzył nad bramką z kilku metrów po podaniu Miłosza Przybeckiego. W jednej z ostatnich akcji meczu faulu taktycznego dopuścił się Michał Wołos i został usunięty z boiska.

Mazovia przez całą drugą połowę musiała grać 10 na 11. Zmiana systemu możliwa dzięki podwójnej zmianie w przerwie sprawiła, że przewaga liczebna Ząbkovii nie była zauważalna. W 49 minucie Pawło Ksionz zwiódł dwóch rywali, ale uderzył wprost w Mateusza Kryczkę. Ukrainiec przed upływem godziny spotkania mógł obejrzeć czerwoną kartke za uderzenie ostro atakującego go rywala, ale sędzia go oszczędził. W 67 minucie Trochim nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Ezanie Kahsayu. Piłka po uderzeniu doświadczonego ofensywnego pomocnika obiła oba słupki i wróciła do gry. Kahsay dobijał, lecz Kryczka popisał się efektowną robinsonadą. Na kwadrans przed końcem meczu Ząbkovia wykorzystała jedną z nielicznych sytuacji: Mateusz Augustyniak dopełnił formalności po podaniu Jana Bąka z prawego skrzydła.

Maza powinna błyskawicznie wyrównać, ponieważ sędzia podyktował rzut karny za faul Kryczki na Sebastianie Kaczyńskim. Trochim podszedł ponownie do jedenastki, ale górą był golkiper Ząbkovii. W 84 minucie Kahsay huknął z ostrego kąta w spojenie bramki gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mazovia wreszcie wykorzystała rzut karny. Dokonał tego Kaczyński. Jedenastka była następstwem zagrania ręką. Po stronie Ząbkovii piłkę meczową miał na nodze Mateusz Augustyniak, ale Mateusz Łysik dobrze interweniował. Mazovia odpowiedziała niecelnymi strzałami Wojciecha Wociala i Oliwiera Jurczaka. Po remisie 1:1 mińszczanie, pomimo gry przez kilkadziesiąt minut w dziesiątkę, nie mieli powodów do zadowolenia.

16 wrześniao 16:00 Mazovia zagra w Płocku z Wisłą II.

« z 2 »

09.09.23, 16:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ząbkovia Ząbki 1:1 (0:0)

Bramki: Sebastian Kaczyński 90+1 (k) – Mateusz Augustyniak 75

W 67 minucie Wojciech Trochim (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego – strzelił w słupek.

W 78 minucie Wojciech Trochim (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego – Mateusz Kryczka (Ząbkovia) obronił.

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias, 26. Dominik Sadzawicki, 3. Dominik Paradowski (46, 29. Oliwier Jurczak) – 16. Miłosz Przybecki, 15. Mateusz Pędowski (6, 13. Kamil Szczęsny), 22. Pawło Ksionz (61, 20. Bartosz Malesa), 9. Wojciech Trochim (82, 10. Wojciech Wocial), 11. Eryk Więdłocha (74, 7. Sebastian Kaczyński) – 19. Michał Bondara (46, 17. Ezana Kahsay)

Ząbkovia: 1. Mateusz Kryczka – 5. Rafał Mazurczak (13, 17. Maciej Kencel), 4. Jakub Przywózki, 21. Piotr Augustyniak, 20. Karol Barański – 19. Jan Bąk (85, 18. Piotr Goliasz), 26. Jakub Kodeniec (61, 27. Stanisław Muniak), 8. Mateusz Gliński (85, 6. Sebastian Nowiński), 10. Filip Głowala (33, 25. Gustaw Żebrowski), 3. Tymon Kłosowicz (61, 15. Konrad Paterek) – 9. Mateusz Augustyniak

Żółte kartki: Eryk Więdłocha 50, Pawło Ksionz 59, Kamil Szczęsny 90+1 – Jakub Przywózki 14, Mateusz Gliński 50, Gustaw Żebrowski 56, Karol Barański 56, Maciej Kencel 63, Mateusz Augustyniak 70, Mateusz Kryczka 77

Czerwona kartka: Michał Wołos 45+4 (Mazovia, za faul taktyczny)

Sędzia: Jakub Mikołajewski (Ciechanów)