niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wektra dzielnie walczyła, ale odpadła po karnych (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn zakończyła udział w aktualnej edycji Pucharu Polski. Piłkarze Damiana Krasuskiego przegrali po rzutach karnych z MKS Małkinia.

Od pierwszej minuty Wektra zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. Już w 2 minucie Jakub Bobryk powinien wyprowadzić swoją drużynę na prowadzeniu, ale trafił w słupek zamiast do bramki. Gospodarze przetrwali trudny okres i swoją postawą sprawili, że gra się wyrównała. MKS kilkukrotnie stworzył coś z przodu, ale brakowało finalizacji. W 20 minucie Ernest Zbieć odbił strzał Piotra Chlubickiego, a następnie zastopował dobitkę Marcina Kraszewskiego. Dwie minuty później Krystian Sadowski uderzył nad poprzeczką z rzutu wolnego. Golkiper Wektry ponownie błysnął umiejętnościami w 32 minucie, kiedy wyjął strzał Mateusza Fydrycha z główki. Ostatnim sygnałem ostrzegawczym dla Wektry był setka zmarnowana przez Chlubickiego. W ostatniej minucie goście ze Zbuczyna nie zdołali oddalić zagrożenia, piłkę przejął Kraszewski i mierzonym strzałem ustalił wynik do przerwy na 1:0.

Po zmianie stron Wektra próbowała zepchnąć gospodarzy do defensywy. MKS nastawił się na kontry, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Na kwadrans przed końcem meczu po rzucie wolnym Damiana Prokurata piłka trafiła do Jakuba Bobryka, ten odegrał ją do Bartosza Karczmarka, który z bliska nie mógł się pomylić. Wektra liczyła, że w końcówce udowodni swoją wyższość. Realizację tej misji utrudnił Tomasza Lada, który zbyt brutalnie przerwał kontrę rywali. Sędzia odesłał rezerwowego Wektry do szatni. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze w 90 minucie. To wtedy przebojowy rajd Jakuba Dawidczyka zakończył się trafieniem. Drużyna Damiana Krasuskiego nie poddała się. Wektra doprowadziła do remisu po stałym fragmencie gry. Emil Michalak wpakował piłkę do siatki po wkrętce Karczmarka z kornera. Regulaminowy czas skończył się remisem 2:2.

W rzutach karnych lepiej spisali się gospodarze. Bohaterem MKS okazał się Jakub Borowy, który obronił dwie jedenastki. Czerwono-zieloni półfinałowego rywala poznają 15 września.

Wektra może skupić się na lidze. 17 września o 16:00 drużynę z gminy Zbuczyn czeka wyjazdowy mecz z Jastrzębiem Żeliszew.

« z 2 »

13.09.23, 16:00 – Małkinia Górna

PP MZPN Siedlce: MKS Małkinia – Wektra Zbuczyn 2:2 (1:0) k. 4-2

Bramki: Marcin Kraszewski 45, Jakub Dawidczyk 90 – Bartosz Karczmarek 75, Emil Michalak 90+2

Karne: 1-0 Mateusz Fydrych, 1-1 Przemysław Jasiński, 1-1 Dawid Rostkowski (obroniony), 1-1 Bartosz Karczmarek (obroniony), 2-1 Marcin Kraszewski, 2-2 Michał Wereszczyński, 3-2 Krystian Sierota, 3-2 Krystian Musiejczuk (obroniony), 4-2 Michał Zawistowski

MKS: 1. Jakub Borowy – 4. Damian Han (90+1, 5. Jan Kraszewski), 21. Damian Pawłowski, 7. Krystian Sadowski, 6. Dawid Rostkowski – 14. Wiktor Złotkowski (58, 9. Jakub Dawidczyk), 11. Szymon Macioch, 17. Mateusz Fydrych, 16. Marcin Kraszewski, 20. Piotr Chlubicki (69, 3. Krystian Sierota) – 18. Michał Zawistowski

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 9. Krystian Zbieć (81, 26. Rafał Skolimowski), 29. Dominik Bogusz, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 3. Michał Bobryk (46, 30. Tomasz Lada), 27. Krystian Musiejczuk, 19. Przemysław JAsiński, 34. Bartosz Karczmarek, 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Szymon Macioch 81, Mateusz Fydrych 87 – Krystian Zbieć 76, Bartosz Karczmarek 87

Czerwona kartka: Tomasz Lada 83 (Wektra, za brutalny faul)

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)