niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wygrany sparing z III-ligowcem (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce wygrał 74:52 z III-ligowymi rezerwami Probasketu Mińsk Mazowiecki.

Początek spotkania nie wyszedł siedlczanom. UKS Basket w pewnym momencie przegrywał 5:19. Trener Rafał Sobiło postawił jednak swoją drużynę do pionu i szybko pokazała ona swoje lepsze oblicze. Pod koniec pierwszej połowy siedlczanie doprowadzili do remisu (28:28), a następnie objęli prowadzenie. Na półmetku rywalizacji było 33:28 dla gospodarzy.

Po krótkiej przerwie UKS Basket nie oddał już kontroli nad spotkanie. W trzeciej kwarcie siedlczanie pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie siedmiu punktów, zaś ostatnia wygrali 27:17. Ostatecznie team Sobiły wygrał 74:52.

W dniach 16-17 września w Siedlcach odbędzie się Basket Cup 2023. W półfinale UKS Basket podejmie KS Legion Legionowo. Początek spotkania o 16:00.

« z 2 »

13.09.23, 20:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Sparing: UKS Basket Siedlce – UKS Probasket II Mińsk Mazowiecki 74:52 (11:19, 22:9, 14:7, 27:17)

Basket: Kamil Kalicki 17, Dawid Możdżonek 16, Bartłomiej Głuchowski 10, Aleksander Kielak 10, Sławomir Wasilewski 9, Krzysztof Kania 6, Tomasz Wróbel 4, Michał Pilski 2, Tomasz Gustołek, Adrian Piotrowski

Sędzia: Artur Prekurat (Siedlce)