poniedziałek, 20 maja 2024r.

Strzała gościnna, WLKS niekoniecznie (fotogaleria)

W pachnącej nowością hali w Strzale odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Tadeusza i Zygmunta Strusów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Janusz Krysiak, przewodniczący komiteu organizacyjnego zawodów. Sekretarz zarządu WLKS Siedlce-Nowe Iganie przybliżył też sylwetki nieodżałowanych braci Strusów.

– To pierwsza impreza na hali w Strzale. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w jej powstanie. Po to budujemy obiekty sportowe, żeby później, tak jak dzisiaj, tętniły one sportowym życiem. Mam nadzieję, że dzięki stale poprawiającej się infrastrukturze sportowej z gminy Siedlce wypłyną na szerokie wody talenty w rozmaitych dyscyplinach – mówił wójt Henryk Brodowski, któy sprawował honorowy patronat nad memoriałem.

Jeżeli chodzi o zmagania kadetek to w kategorii wagowej 65 kg zwyciężyła Natalia Klimiuk, Blanka Szczepańska nie miała sobie równych w kat. 43 kg, Helena Stelmaszczyk była najlepsza w kat. 49 kg, zaś Łucja Korcz w kat. 53 kg. Zuzanna Konaszuk wywalczyła srebro w kat. 46 kg. Kinga Folwarska i Julia Kokoszka (kat. 57 kg) wspóldzieliły najniższy stopień podium. W klasyfikacji drużynowej kadetek WLKS wygrał ze Zniczem Chęciny oraz z KS Bloczek Team Pelplin.

Młodiczki WLKS postarały się o następujące sukcesy: złoty medal zgarnęłą Diana Czachor w kat. 42 kg, srebrne medale wywalczyły Katarzyna Urban w kat. 46 kg, Julia Lichocka w kat. 62 kg, Maja Młodzianowska w kat. 66 kg, Martyna Krawczyńska w kat. +66 kg, brązowe medaly zawisły na szyjach Malwiny Matyszczak (kat. 46 kg), Gabrieli Kurkus (kat. 58 kg), Natalii Pawłowskiej (kat. 66 kg) oraz Magdy Miłosz (kat. +66 kg). W klasyfikacji drużynowej młodziczek WLKS wyprzedził LZKS Heros Boguszów Gorce i reprezentacją Łotwy.

« z 3 »

W zmaganiach kadetów pierwsze miejsca zajęli Sialah Munaev (kat. 45), Kajetan Wieczorek (kat. 51 kg), Antoni Gregorczyk (kat. 55 kg), Iwan Oksiuk (kat. 60 kg). Srebro w kat. 55 kg zgarnął Wojciech Bareja. Israpil Munaev (kat. 48 kg) i Daniel Oksiuk (kat. 65 kg) zakończyli rywalizację na trzecich lokatach. W klasyfikacji drużynowej kadetów WLKS wygrał z Gwardią Warszawa i Kavkazem.

Jeżeli chodzi o rywalizację młodzików to na powiększenie kolekcji medalowej WLKS zapracowali: Gabriel Matejko (złoto w kat. 35 kg), Ibrahim Makaev (brąz w kat. 38 kg), Adam Maciejewski (srebro w kat. 41 kg), Franciszek Gwardys (brąz w kat. 41 kg), Hamlet Simonyan (brąz w kat. 44 kg), Jan Jurkowski (srebro w kat. 48 kg), Ignacy Borkowski (srebro w kat. 68 kg). W klasyfikacji drużynowej młodzików WLKS wyprzedził Kavkaz Warszawa oraz Litwinów z Szawli.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;