Znamy rozstrzygnięcia Basket Cup 2023 (fotogaleria)

GKK Grodzisk Mazowiecki okazał się najlepszy w Basket Cup 2023.

W finale GKK wygrał 97:88 z KS Legion Legionowo. Gwiazdą decydującego spotkania był Patryk Jasiński, który zdobył aż 46 punktów.

Nie trzeba dodawać, że Jasiński został wybrany MVP turnieju. Jeżeli chodzi o najlepszą piątkę to stworzyli ją: Szymon Grosiak (KS Legion Legionowo), Kamil Kalicki (UKS Basket Siedlce), Damian Kocewiak (KS Mexum Grójec), Dawid Możdzonek (UKS Basket) oraz Dimitro Nesteruk (GKK Grodzisk Mazowiecki).

17.09.23, 15:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Finał: KS Legion Legionowo – GKK Grodzisk Mazowiecki 88:97 (26:20, 19:18, 26:27, 17:32)

W meczu o trzecie miejsce siedlczanie przegrali 68:99 z KS Mexum Grójec. W pierwszej połowie podopieczni Rafała Sobiły toczyli w miarę zacięty bój ze starymi znajomymi z III ligi. Na półmetku było 51:44 dla gości.

Początek drugiej połowy zupełnie nie wyszedł siedlczanom. Trzecia kwarta przegrana 9:30 zniewczyła nadzieje UKS Basket na triumf. Ostatecznie drużyna Sobiły przegrała 68:99 i zakończyła zmagania na czwartej lokacie.

Start nowego sezonu na przełomie września i października. UKS Basket zna już grupowych rywali, ale terminarz jeszcze nie został ustalony.

17.09.23, 13:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Mecz o 3 miejsce: UKS Basket Siedlce – KS Mexum Grójec 68:99 (14:21, 30:30, 9:30, 15:18)

UKS Basket: Sławomir Wasilewski 12, Tomasz Gustołek 10, Kamil Kalicki 10, Dawid Możdżonek 10, Krzysztof Kania 7, Bartłomiej Głuchowski 5, Aleksander Kielak 4, Adrian Piotrowski 3, Tomasz Wróbel 3, Błażej Grochowski 2, Michał Pilski 2