czwartek, 2 maja 2024r.

Udany start lekkoatletów Pogoni w Olsztynie

Udany start w wykonaniu lekkoatletów MKS Pogoń Siedlce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olsztynie.

Mikołaj Wielogórski w biegu na 1000 m zajął pierwsze miejsce. Jego czas to 2.41,04. Srebro z Olsztyna do Siedlec przywiozła Anita Szczygielska w biegu na 2000 metrów – 6.59,28 to jej nowy rekord życiowy.

Tuż poza podium znalazł się Adam Gałązka, który 0,02 s (38,33) przegrał brązowy medal w biegu na 300 metrów. Adam Mitrofaniuk był piąty w biegu na 2000 metrów (6.38,43 – rekord życiowy), Maciej Tyszka zajął siódme miejsce w biegu na 300 metrów (39,58 – rekord życiowy), Aleksander Bryzek uplasował się na ósmej pozycji w biegu na 300 metrów (40,03 – rekord życiowy), zaś Alicja Pawlusiewicz była dziewiąta w biegu na 600 metrów (1.49,43)

Jako zespól na pochwałę zasługuje sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie: Urszula Garbaczewska, Lena Żelazo, Łucja Krasuska, Alicja Więsak), która wywalczyła brązowe medale. W klasyfikacji punktowej Pogoń uplasowała się na 9 miejscu na 55 klubów.

Trenerami sekcji LA są Janusz Maciejewski, Michał Markowski i Łukasz Kosieradzki.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce LA / foto: MKS Pogoń Siedlce LA