niedziela, 28 kwietnia 2024r.

W regionie: Wyczekiwane przełamanie Hutników (fotogaleria)

W rozegranym awansem meczu 7 kolejki Hutnik Huta Czechy nadspodziewanie łatwo wygrał z ŁDK Łosice. Podopieczni Roberta Kwiatkowskiego wygrali 4:0.

Od początku meczu lepiej prezentowali się Hutnicy. Drużyna z powiatu garwolińskiego nie wygrała domowego meczu od czerwca, w tabeli plasowała się na przedostatniej pozycji, a w ubiegłej kolejce została rozbita (1:7) w Gołąbku, więc powodów do rehabilitacji nie brakowało. Piłkarze Kwiatkowskiego objęli prowadzenie w 10 minucie po centrostrzale Daniela Przybysza. Hutnik nie zadowolił się minimalnym prowadzeniem. W 20 minucie Mikołaj Majsterek trafił po wyłożeniu Wojciecha Jonczaka. W 29 i 34 minucie ofensorzy gospodarzy zatrudnili Bartłomieja Radziwonkę, który dwukrotnie odbijał piłki przed siebie, jednak nikt na nie nabiegał. W 39 minucie Marcin Łodziński podał do Marcina Jedynaka, który nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. W końcówce pierwszej połowy obudził się ŁDK. Strzały Łukasza Naumiuka i Michała Niciporuka nie zaskoczyły jednak Piotra Kardyki.

Do przerwy było 2:0, a już po sześciu minutach gry w drugiej połowie Hutnicy podwoili swoją przewagę. Najpierw Jonczak skutecznie główkował po wybiciu Bartłomieja Radziwonki, a następnie Arkadiusz Zalewski efektownie przymierzył z dystansu. ŁDK stracił resztki nadziei na wywiezienie choćby punktu z Trąbek. Najbliżej honorowego trafienia był Paweł Sawtyruk w 69 minucie po centrze z rzutu wolnego. Kardyka był jednak górą. Hutnik w pełni zasłużenie wygrał 4:0 i udowodnił, że nie zasługuje na przedostatnie miejsce w tabeli LO.

1 października o 11:00 Hutnik zagra w Siedlcach z rezerwami Pogoni. Najbliższy mecz ŁDK to pucharowy wyjazd do Małkini Górnej (27 września).

« z 2 »

20.09.23, 16:00 – Trąbki

Liga okręgowa: Hutnik Huta Czechy – ŁDK Łosice 4:0 (2:0)

Bramki: Daniel Przybysz 10, Mikołaj Majsterek 20, Wojciech Jonczak 48, Arkadiusz Zalewski 51

Hutnik: 85. Piotr Kardyka – 23. Wojciech Jonczak (75, 20. Przemysław Grudniak), 15. Wojciech Wilczek (80, 4. Daniel Szczypek), 19. Mateusz Rękawek, 3. Daniel Przybysz (89. 6. Wojciech Sęk) – 9. Kacper Zalewski, 25, Arkadiusz Zalewski (85. 5. Robert Puchalski), 16. Marcin Jedynak (66, 7. Filip Gawinek), 10. Kacper Kowalczyk, 11. Marcin Łodziński (89, 21. Łukasz Kowalski) – 8. Mikołaj Majsterek (84, 28. Bartosz Michalczyk)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 2. Michał Niciporuk (74, 14. Filip Izdebski), 5. Aleksandr Suchonow (85, 10. Mateusz Sergiej), 3. Przemysław Radziwonka, 10. Jakub Podlipniak (81, 6. Marcin Chwedoruk) – 20. Paweł Niciporuk (46, 15. Bartłomiej Olędzki), 24. Dawid Ułasiuk, 35. Łukasz Naumiuk (64, 19. Mateusz Chmielnicki), 8. Paweł Sawtyruk, 17. Kamil Kasjaniuk – 9. Maciej Szpura

Żółta kartka: Aleksandr Suchanow 14

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)