poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Wygrana dla Milana (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn wygrała 3:1 ze Zrywem Sobolew. Ten wynik sprawił, że drużyna Damiana Krasuskiego awansowała na pozycję wicelidera siedleckiej okręgówki.

Mecz siedleckiej okręgówki był zwieńczeniem kilkugodzinnego pikniku rodzinnego z Wektrą. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Jastrzębskiego odbyły się spotkania młodzieży trenującej pod auspicjami klubu ze Zbuczyna. Przy okazji zorganizowano piknik, w trakcie którego najmłodsi mogli poszaleć na dmuchańcach i zjeść coś dobrego, a nieco starsi wymienić się doświadczeniami i zjeść smakołyki z grilla.

Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy. Wektra potrzebowała niecałych dwóch minut, aby objąć prowadzenie. Jakub Bobryk zanotował przechwyt i asystę, a Krystian Musiejczuk zdobył bramkę. Szybkie trafienie nieco rozstroiło obie drużyny. Przez kilkanaście dobrych minut trudno było o klarowne sytuacje. Po około 20 minutach dał o sobie znać Michał Wiśnioch, jednak brakowało mu precyzji. W 41 minucie Zryw powinien doprowadzić do remisu, jednak Ernest Zbieć odbił strzał Przemysława Komara w sytuacji sam na sam oraz dobitkę Mateusza Kowalczyka. Wektra odpowiedziała 100-procentową szansą Krystiana Zbiecia, po której Marcin Łuczak interweniował w sobie tylko wiadomy sposób. Do przerwy było więc 1:0 dla gospodarzy.

W 50 minucie poprzeczkę ostemplował Bartosz Karczmarek. Pięć minut później Jakub Bobryk główkował w boczną siatkę po centrze dobrze dysponowanego Musiejczuka. Po godzinie gry Jakub Bobryk otrzymał podanie od Przemysława Jasińskiego, minął Marcina Łuczaka i wpakował piłkę do bramki. Piłkarze z Sobolewa domagali się odgwizdania spalonego, lecz protestami niczego nie wskórali. W 72 minucie Zryw wrócił do gry. Kowalczyk przedarł się prawą flanką i umieścił piłkę w bramce między Ernestem Zbieciem a słupkiem. Między 83 a 85 minutą na bramkę Wektry oddano trzy strzały – dwukrotnie anemicznie uderzał Damian Kulik, a następnie kąśliwie Komar. Ernest Zbieć nie dał się jednak pokonać.

W końcówce Wektra rozstrzygnęła losy meczu. Grzegorz Kazimierak sfaulował we własnej szesnastce Jakuba Bobryka. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Emil Michalak. Po golu strzelec wspólnie z kolegami z drużyny wykonał kołyskę dla swojego nowo narodzonego syna – Milana. Wektra wygrała 3:1, a Michalak junior otrzymał pierwszą dedykację w życiu.

30 września o 16:00 Wektra zagra na wyjeździe z trzecim w tabeli ULKS Gołąbek.

« z 2 »

24.09.23, 16:15 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Zryw Sobolew 3:1 (2:0)

Bramki: Krystian Musiejczuk 2, Jakub Bobryk 60, Emil Michalak 90 (k) – Mateusz Kowalczyk 72

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 33. Kamil Bobryk, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 9. Krystian Zbieć (90+2, 26. Rafał Skolimowski), 30. Tomasz Lada (73, 3. Michał Bobryk), 19. Przemysław Jasiński, 34. Bartosz Karczmarek, 27. Krystian Musiejczuk (90+4, 31. Kacper Borkowski) – 10. Jakub Bobryk

Zryw: 1. Marcin Łuczak – 3. Jakub Cieśla (46, 9. Jarosław Włodarczyk), 8. Jakub Białecki (86, 15. Marcin Cieśla), 2. Grzegorz Kazimierak, 4. Michał Kazimierak (69, 16. Wojciech Pietrzak) – 19. Mateusz Kowalczyk, 7. Damian Kulik, 13. Mateusz Michalec (68, 5. Szymon Szymański), 10. Marek Górski, 11. Michał Wiśnioch (57, 20. Paweł Król) – 14. Przemysław Komar

Żółte kartki: Krystian Zbieć 62, Kamil Bobryk 90+3 – Grzegorz Kazimierak 40, Michał Kazimierak 48, Mateusz Michalec 61

Sędzia: Tomasz Jastrzębski