poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Wygrana Armii na trudnym terenie

Armia Żelków jako pierwsza w sezonie wygrała z LKS Ostrówek na jego terenie.

Od 9 minuty drużyna z powiatu węgrowskiego musiała sobie radzić w niedowadze, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Mariusz Kołodziej. Pomimo osłabienia gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Konrada Akonoma. Armia długo biła głową w mur, ale przebiła go w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. To wtedy trafienia zanotowali Dorian Zając i Karol Niegowski. Do przerwy było 2:1 dla żelkowian.

W drugiej połowie wynik spotkania na 3:1 ustalił Krystian Anusiewicz. Armia w tabeli Klasy A ma tyle samo punktów co Pogoń III Siedlce, ale ma zdecydowanie gorszy bilans bramkowy.

W następnej kolejce Armia powinna zagrać w Chodowie z Wilgą Miastków Kościelny, ale kluby nie zdołały się dogadać co do dokładnego terminu spotkania.

24.09.23, 16:00 – Ostrówek

Klasa A: LKS Ostrówek – Armia Żelków 1:3 (1:2)

Bramki: Konrad Akonom 31 – Dorian Zając 45+1, Karol Niegowski 45+2, Krystian Anusiewicz 59

Armia: Przemysław Jakimiak – Michał Barszcz (30 Krystian Anusiewicz), Rafał Branica (70 Maciej Osiej), Marcin Dąbrowski (85 Krzysztof Mulawa), Michał Kozaczuk, Piotr Księżopolski, Łukasz Mazur, Karol Niegowski (87 Radosław Członka), Michał Szcześniak, Grzegorz Tchórzewski (55 Jakub Strojek), Dorian Zając (90 Bartosz Talacha)

Żółte kartki: Konrad Akonom 35, Krystian Zasłona 66 – Rafał Branica 27, Michał Szcześniak 55

Czerwona kartka: Mariusz Kołodziej 9 (LKS Ostrówek)

Sędzia: Karol Omelańczuk (Siedlce)

źródło: własne; foto: GKS Topaz Armia Żelków