wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Amazonka Wiśniew przegrała w meczu na szczycie (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew przegrała 0:2 z GKS Andrzejewo w meczu na szczycie Klasy B.

Podopieczni Michała Artycha zdążyli przyzwyczaić się do spotkań z liderami. W żadnym z poprzednich meczów poprzeczka nie była zawieszona tak wysoko jak w starciu z GKS Andrzejewo.

W mecz lepiej weszli piłkarze z Andrzejewa. W 3 minucie Piotr Pac był bliski trafienia, ale Przemysława Piekarta na linii bramkowej zaasekurował Tomasz Kacprzak. GKS nie poddawał się. W 12 minucie po indywidualnej akcji strzał oddał Andrzej Piwoński, lecz golkiper Amazonki był górą. Po nieudanym pierwszym kwadransie drużyna Artycha zaczęła grać lepiej, a co za tym idzie stwarzać klarowne sytuacje. Dosyć regularnie robiło się groźnie po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez gospodarzy. Po pół godzinie gry odważne wyjście Rafała Gosiewskiego odebrało szansę Kacprowi Bojanczukowi na strzelenie gola. GKS odpowiedział strzałem Kacpra Praskiego, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z rywali, a następnie wylądowała na słupku. Pomimo szans z obu stron do przerwy było 0:0.

Pomimo podwójnej zmiany w przerwie drugą połowę ponownie lepiej zaczęli przyjezdni. W 46 minucie Piekart obronił strzał Jakuba Sutkowskiego. Po chwili powinno być 1:0 dla GKS, gdy Andrzej Piwoński minął golkipera Amazonki. Na szczęście dla gospodarzy Dominik Pszkit zdążył z asekuracją, a do dobitki zdążył się zebrać Piekart. W 50 minucie poprzeczkę gości po strzale z głowy ostemplował Bojanczuk. Kolejny ofensywny wypad gości z Andrzejewa przyniósł trafienie. Po błędzie wiśniewskiej defensywy gola strzelił Praski. Kilka chwil później było już 2:0 po tym jak Andrzej Piwoński przymierzył przy słupku. Od około 60 minuty rozpoczęło się oblężenie bramki gości przez Amazonkę. Żadna z kilku prób nie przyniosła jednak trafienia kontaktowego. Amazonka z każdą upływającą minutą traciła nadzieje. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry 100-procentową okazję miał jeszcze Patryk Ciulak, ale pewny tego dnia Gosiewski nie dał się pokonać. GKS Andrzejewo po wygranej 2:0 umocnił się na prowadzeniu w Klasie B.

15 października o 15:00 Amazonka zagra w Korczewie z Tęczą.