niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Mazur nie pobalował w Mińsku Mazowieckim

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 3:1 z Mazurem Karczew.

Maza planowała zrehabilitować się za wyjazdową porażkę z Ursusem Warszawa. Pierwszy krok ku temu został wykonany przed upływem pierwszego kwadransa, kiedy w podbramkowym zamieszaniu odnalazł się Mateusz Bienias. Mazur mógł doprowadzić do wyrównania tuż przed przerwą, ale Jakub Piekut przestrzelił z rzutu karnego.

Po zmianie stron przez długi czas wynik był sprawą otwartą. Końcówka należała jednak do mińszczan. W przeciągu kilku minut trafili Sebastian Kaczyński i Wojciech Trochim. Karczewian stać było jedynie na trafienie honorowe, którego autorem był Michał Grunt. Mazovia wygrała 3:1.

14 października o 12:30 Mazovia zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

07.10.23, 15:30 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Mazur Karczew 3:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Bienias 14, Sebastian Kaczyński 80, Wojciech Trochim 83 – Michał Grunt 88

W 41 minucie Jakub Piekut nie wykorzystał rzutu karnego – strzelił obok.

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki (85, 14. Michał Wołos), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź (87, 29. Oliwier Jurczak), 33. Kacper Dakowicz (87, 24. Jan Proczek) – 11. Eryk Więdłocha (78, 16. Miłosz Przybecki), 15. Mateusz Pędowski (70, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa (83, 19. Michał Bondara), 9. Wojciech Trochim, 17. Ezana Kahsay (78, 10. Wojciech Wocial) – 7. Sebastian Kaczyński

Żółte kartki: Bartosz Malesa 34, Mateusz Pędowski 62 – Jakub Piekut 61

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawaa)

źródło: własne; foto: Mazovia Mińsk Mazowiecki