niedziela, 3 marca 2024r.

Połączeni pasją do biegania (fotogaleria)

Świetna pogoda, około 250 biegaczy w różnym wieku, sprawna organizacja – tak w telegraficznym skrócie można podsumować III Memoriał Lidki Borkowskiej połączony z IX Biegiem Prawie Górskim.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli odbyły się zmagania najmłodszych. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczynki 3 lata-7 lat (200 metrów)

1. Łucja Konopka

2. Patrycja Zbucka

3. Oliwia Romaniuk

Chłopcy 3 lata-7 lat (200 metrów)

1. Adam Rowicki

2. Franciszek Popławski

3. Adam Liczewski

Dziewczyny 8-9 lat (300 metrów)

1. Alicja Biernacka

2. Weronika Wilczyński

3. Dagmara Jagodzińska

Chłopcy 8-9 lat (300 metrów)

1. Dawid Pisaruk

2. Jan Szajko

3. Paweł Suśniak

Dziewczyny 10-12 lat (400 metrów)

1. Zofia Grzegrzółka

2. Michalina Babicz

3. Gabriela Dobrowolska

Chłopcy 10-12 lat (400 metrów)

1. Aleks Jóźwiak

2. Grzegorz Kordys

3. Ignacy Malik

Dodatkowo nagrodą fair play został nagrodzony Adrian Olszewski.

« z 5 »

W samo południe rozpoczął się Bieg Prawie Górski na dystansie nieco przekraczającym 10 km. Pięć minut bo biegaczach wystartowali specjaliści od nordic walkingu, którzy w ramach III Memoriału Lidki Borkowskiej mieli do pokonania o połowę krótszą trasę.

Zwycięzcą Biegu Prawie Górskiego został Kamil Młynarz (SKB Kraśnik). Drugi był Adam Świrgoń (AZS UMCS Lublin), zaś trzeci Krzysztof Cabaj (Yulo Run Team Siedlce). W rywalizacji pań najszybsza okazała się Beata Dąbrowska (YRTS). Na drugiej pozycji uplasowała się Sylwia Szymowska (Dzikie Borsuki), zaś trzecia była Agnieszka Korzeniowska (YRTS).

WYNIKI

Krzysztof Frąckowiak (Świadomi Siedlce) był pierwszy w wyścigu NW. Za nim linię mety pokonali Arkadiusz Zdanowicz (Victoria Potęgowo) oraz Sylwester Męczyński. Zuzanna Bielecka (Victoria) nie miała sobie równych wśród pań. Druga była Alicja Słowińska (Świadomi Siedlce), zaś trzecia Teresa Hryciuk (Victoria).

WYNIKI

– To dziewiąta edycja naszego biegu. Tylko raz zdarzyło się, że pogoda była nieprzyjemna dla biegaczy i organizatorów. Jeżeli chodzi o organizację to po połączeniu z memoriałem Lidki Borkowskiej jest nieco większa, a przez to trudniejsza do organizacji. Dzięki temu jest sympatyczniej. W jednym miejscu gromadzimy większą społeczność biegową i to cieszy – powiedział Juliusz Ziółkowski, prezes Yulo Run Team Siedlce.

– Lidia Borkowska to była wspaniała osoba, fantastyczna zawodniczka, mistrzyni Europy. Niestety, nie ma jej dzisiaj z nami. Co roku ją wspominamy w charytatywnym memoriale. Pogoda co roku jest zamówiona i na przyszłość też tak będzie – dodał Wojciech Szewczak, prezes klubu NoWi Siedlce.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;