Dwie czerwone kartki, trzy rzuty karne i sześć goli. W Żeliszewie nie da się nudzić! (fotogaleria)

Ogrom emocji przyniosło spotkanie Jastrzębia Żeliszew z ULKS Gołąbek. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Pierwsze 20 minut meczu upłynęło na wzajemnym badaniu sił. Po tym niezbyt ciekawym okresie Adam Niedziałek zacentrował z rzutu rożnego piłkę opanował Kacper Tosiński, ale posłał piłkę po niewłaściwej stronie słupka. ULKS Gołąbek próbował odgryźć się po rzutach wolnych, ale żaden z nich nie zaskoczył Daniela Pazdygi. W 32 minucie Kacper Dymowski mocnym podaniem obsłużył Niedziałka, który pewnym strzałem pokonał Bartosza Pipowskiego. Goście z gminy Skórzec w pierwszej połowie nie zdołali doprowadzić do remisu.

W 49 minucie Radosław Szeląg oddał dwa strzały w krótkim odstępie czasu. Z pierwszym poradził sobie Pipowski, zaś przy drugim nie miał już nic do powiedzenia. Do 60 minuty wydawało się, że Jastrząb pewnym krokiem zmierza po wygraną, a co za tym idzie trzy punkty. Między 62 a 67 minutą wszystko się posypało. To w tym czasie Maciej Chmielewski wykorzystał dwa rzuty karne (pierwszy został podyktowany za zagranie ręką, drugi za faul), a Bartosz Wojewódzki został usunięty z boiska po obejrzeniu dwóch żółtych kartek. Grający w przewadze ULKS Gołąbek szukał trafienia na 3:2. Znalazł je w 78 minucie dzięki Karolowi Kruszewskiemu.

To jednak nie był koniec. W końcówce Michał Czarczyński nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. Jastrząb odpowiedział strzałem Rafała Polkowskiego z powietrza, po którym Pipowski stanął na wysokości zadania. Niewykorzystane sytuacje spotęgowane czerwoną kartkę Szeląga nie podłamały żeliszewian. W ostatnim ofensywnym wypadzie Chmielewski we własnej szesnastce sfaulował Niedziałka. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Kuć i wytrzymał próbę nerwów. Remis 3:3 przez obie strony został przyjęty z niedosytem.

22 października o 15:00 Jastrząb zagra na wyjeździe z MKS Małkinia. Z kolei ULKS Gołąbek w samo południe 21 października podejmie ŁDK Łosice.

« z 2 »

15.10.23, 15:05 – Żeliszew Podkośćielny

Liga okręgowa: Jastrząb Żeliszew – ULKS Gołąbek 3:3 (0:1)

Bramki: Adam Niedziałek 32, Radosław Szeląg 49, Marcin Kuć 90+6 (k) – Maciej Chmielewski 62 (k), 65 (k), Karol Kruszewski 78

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 8. Kacper Dymowski, 10. Paweł Jóźwiak (78, 13. Cezary Bareja), 2. Bartosz Wojewódzki, 26. Kamil Kielak (78, 9. Rafał Polkowski) – 17. Adam Niedziałek, 69. Radosław Szeląg, 16. Michał Mularczyk, 7. Jakub Grzebieliszewski – 19. Kacper Tosiński, 12. Bartosz Gruba (46, 11. Marcin Kuć)

Gołąbek: 99. Bartosz Pipowski – 3. Hubert Wrzosek (56, 4. Mateusz Michalak), 96. Maciej Chmielewski, 10. Roman Bilinśkyj, 9. Albert Ziółkowski – 7. Jakub Ejsymont (81, 13. Sebastian Waszczuk), 17. Jakub Bartosiak (56, 6. Piotr Skóra), 15. Mariusz Olszewski, 8. Michał Czarczyński, 42. Szymon Skóra (56, 11. Michał Kruszewski) – 23. Karol Kruszewski (85, 19. Piotr Wikiera)

Żółte kartki: Bartosz Wojewódzki 64, 67, Radosław Szeląg 66, 90+3, Michał Mularczyk 75 – Albert Ziółkowski 41, Piotr Skóra 59, Mateusz Michalak 81, Michał Kruszewski 90+2

Czerwone kartki: Bartosz Wojewódzki 67 (Jastrząb, za dwie żółte), Radosław Szeląg 90+3 (Jastrząb, za dwie żółte)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)