niedziela, 28 kwietnia 2024r.

W regionie: Puchar wrócił do Mińska Mazowieckiego (fotogaleria)

W finałowym meczu okręgowego Pucharu Polski piłkarze mińskiej Mazovii pokonali ŁDK w Łosicach 6:0 i awansowali do wojewódzkiej edycji rozgrywek.

Przed meczem ŁDK – Mazovia w zespole gości nastąpiła zmiana trenera. Alana Grabka na tym stanowisku zmienił Piotr Rzepka.

26 minut zespół prowadzony przez Jacka Izdebskiego utrzymywał bezbramkowy remis. Przewaga IV-ligowca na boisku była niepodważalna, jednak Bartłomiej Radziwonka stawał na wysokości zadania. Skapitulował dopiero we wspomnianej 26 minucie. Miłosz Przybecki zagrał do Sebastiana Kaczyńskiego, a ten bez problemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem z lewej flanki Eryk Więdłocha dograł futbolówkę do Kaczyńskiego, a ten skompletował dublet. Po pół godzinie gry było już 0:3. Bartosz Malesa dośrodkował piłkę w pole karne, strzał Przybeckiego zablokowali gospodarze, ale wobec dobitki Wojciecha Trochima Bartłomiej Radziwonka był bezradny. To nie był koniec strzelaniny po stronie Mazy. Jeszcze przed przerwą czwartego gola. Po rzucie rożnym bitym przez Trochima źle wybili piłkę obrońcy ŁDK, tę podbił głową Kaczyński, a do siatki skierował futbolówkę Mateusz Bienias.

Po zmianie stron przewaga IV-ligowca w dalszym ciągu nie podlegała dyskusji, ale odważniej zaczęli także grać również miejscowi. Warto wspomnieć chociażby o akcji Kacpra Wyrzykowskiego zakończonej stratą w polu karnym gości i dośrodkowaniu Wyrzykowskiego w pole karne, gdzie blisko przecięcia toru lotu piłki wślizgiem był Dominik Jaszczuk. W 66 minucie groźnie główkował Przemysław Radziwonka, lecz Cezary Osuch był na posterunku. W 73 minucie Przemysław Radziwonka dopuścił się faulu we własnej szesnastce na Michale Wołosie i sędzia Paweł Wrochna wskazał na rzut karny. Strzał z jedenastu metrów Michała Bondary obronił Bartłomiej Radziwonka, do piłki dopadł Ezana Kahsay, który dograł do Bondary, a ten zdołał zmieścić piłkę w siatce. Wynik ustalił w 80 minucie strzałem z 15 metrów Więdłocha wykorzystując dogranie Bondary.

Zwycięstwo Mazovii oznacza, że okręgowy Puchar Polski wraca do Mińska Mazowieckiego po roku przerwy. Teraz na mińszczan czeka edycja wojewódzka ze zwycięzcami pozostałych okręgowych finałów oraz III-ligowcami.

Po spotkaniu oficjele z MZPN oraz działacze gospodarzy uhonorowali finalistów medalami, pucharami oraz innymi nagrodami.

W sobotę 21 października o 12:00 ŁDK Łosice w ramach ligi okręgowej zagra na wyjeździe z ULKS Gołąbek, zaś Mazovia Mińsk Mazowiecki również w sobotę 21 października o 12:00 podejmie Drogowca Jedlińsk.

« z 5 »

18.10.23, 15:30 – Łosice

PP MZPN Siedlce: ŁDK Łosice – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:6 (0:4)

Bramki: Sebastian Kaczyński 26, 28, Wojciech Trochim 30, Mateusz Bienias 38, Michał Bondara 73, Eryk Więdłocha 82

W 73 minucie Michał Bondara (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Radziwonka obronił).

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 7. Jakub Podlipniak, 5. Aleksandr Suchanow, 3. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski (83, 4. Kajetan Rosiak) – 11. Kacper Wyrzykowski (80, 15. Bartłomiej Olędzki), 20. Dawid Ułasiuk (75, 19. Mateusz Chmielnicki), 21. Łukasz Naumiuk, 16. Kamil Kasjaniuk (72, 9. Maciej Szpura), 18. Cezary Chraszcz (46, 17. Dominik Jaszczuk) – 8. Paweł Sawtyruk

Mazovia: 30. Cezary Osuch – 26. Dominik Sadzawicki, 29. Oliwier Jurczak (46, 14. Michał Wołos), 2. Mateusz Bienias, 33. Kacper Dakowicz (46, 3. Dominik Paradowski) – 16. Miłosz Przybecki (46, 17. Ezana Kahsay), 22. Pawło Ksionz (65, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa (65, 15. Mateusz Pędowski), 9. Wojciech Trochim (46, 10. Wojciech Wocial), 11. Eryk Więdłocha – 7. Sebastian Kaczyński (46, 19. Michał Bondara)

Żółte kartki: Dawid Ułasiuk 56 – Pawło Ksionz 7, Dominik Paradowski 67

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)