niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Mazovia rozjechała Drogowca (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki pomimo niemrawego startu wygrała 6:1 z Drogowcem Jedlińsk.

W domowym debiucie Piotra Rzepki Mazovia okazała się równie skuteczna jak trzy dni wcześniej w finale okręgowego pucharu w Łosicach. Początek meczu z Drogowcem nie ułożył się jednak po myśli Mazy. W 4 minucie efektownym uderzeniem popisał się Patryk Szubiński i wyprowadził swoją drużynę na niespodziewane prowadzenie. Mazovia potrzebowała 10 minut, aby wyrównać stan meczu. Sebastian Kaczyński wywalczył i wykorzystał jedenastkę. W 21 minucie były napastnik radzyńskich Orląt podał do Wojciecha Trochima, a ten trafił ze spokojem. Po chwili mogło być 2:2, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego po strzale z rzutu wolnego gości i dobitce. Końcówka pierwszej połowy należała dla drużyny Rzepki. W 45 minucie Mateusz Bienias trafił z główki po centrze Trochima z rzutu rożnego, a po chwili podanie ofensywnego pomocnika na bramkę zamienił Kaczyński. Do przerwy było 4:1 dla mińszczan.

Po zmianie stron Mazovia dążyła do zdobycia kolejnych bramek. Już w pierwszej akcji drugiej połowy po przebojowej akcji Eryk Więdłocha ostemplował słupek. Mińszczanie regularnie przypuszczali ataki na bramkę gości, ale byli zbyt nerwowi w fazie finalizacji lub fortuna sprzyjała beniaminkowi z Jedlińska. W powiększeniu prowadzenia pomogli rezerwowi. W 76 minucie Tomasz Nieścieruk przedłużył dośrodkowanie Trochima z rzutu rożnego, a akcję strzałem z głowy wykończył Miłosz Przybecki. Wynik spotkania ustalił Michał Bondara, który popisał się efektowną piętką po wyłożeniu Nieścieruka. Mazovia wygrała 6:1.

28 października o 13:30 Mazovia podejmie Hutnika Warszawa.

21.10.23, 12:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Drogowiec Jedlińsk 6:1 (4:1)

Bramki: Sebastian Kaczyński 14 (k), 45+1, Wojciech Trochim 21, Mateusz Bienias 45, Miłosz Przybecki 76, Michał Bondara 84 – Patryk Szubiński 4

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Michał Wołos (46, 3. Dominik Paradowski), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 33. Kacper Dakowicz (74, 29. Oliwier Jurczak) – 17. Ezana Kahsay (61, 16. Miłosz Przybecki), 15. Mateusz Pędowski (46, 22. Pawło Ksionz), 20. Bartosz Malesa (54, 23. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim, 11. Eryk Więdłocha (72, 10. Wojciech Wocial) – 7. Sebastian Kaczyński (46, 19. Michał Bondara)

Drogowiec: 12. Jakub Król – 18. Kacper Nowakowski (46, 14. Piotr Dobosz), 11. Adrian Kobza, 4. Dariusz Mortka, 16. Filip Lech (77, 3. Krystian Wieczorek) – 20. Mateusz Kołodziejczyk (56, 17. Bartosz Zając), 15. Mykoła Charczuk, 7. Karol Rogoliński (71, 2. Aleksander Bielawski), 6. Dominik Woźniak (84, 13. Filip Wojciechowski) – 9. Michał Kucharczyk (66, 10. Kamil Grudziński), 8. Patryk Szubiński (81, 5. Krystian Sułecki)

Żółte kartki: Bartosz Malesa 48, Ezana Kahsay 61 – Adrian Kobza 12, Krystian Wieczorek 88

Sędzia: Hubert Heba (Warszawa)