piątek, 3 maja 2024r.

Wektra Zbuczyn wywiozła trzy punkty z Oleśnicy

Wektra Zbuczyn przełamała się. Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 2:1 z Kolektywem Oleśnica.

Mecz ułożył się znakomicie dla niedawnego lidera siedleckiej okręgówki. Piłkarze Krasuskiego objęli prowadzenie po składnej akcji zakończonej swojakiem Mariusza Rogali II już w 2 minucie. Kilka chwil później powinno być 2:0 dla Wektry, jednak Emil Michalak przegrał pojedynek z 11 metrów z Wojciechem Jajszczakiem. Środkowy obrońca drużyny z gminy Zbuczyn mógł się zrehabilitować po centrze z rzutu wolnego, ale przestrzelił. Swoją szansę miał też Krystian Zbieć. W 40 minucie na 2:0 trafił Jakub Bobryk, który trafił z bliska po wyłożeniu Michała Wereszczyńskiego.

W drugiej połowie Wektra miała swoje szanse, ale była nieskuteczna. Tymczasem Kolektyw złapał kontakt po kontrze. Michał Lewandowski zamienił na bramkę dogranie Marcina Pilicha. Pomimo różnicy jednego trafienia Wektra dowiozła korzystny wynik do końca.

18 listopada o 13:00 Wektra zakończy jesień domowym meczem z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski.

12.11.23, 13:00 – Oleśnica

Liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Wektra Zbuczyn 1:2 (0:2)

Bramki: Michał Lewandowski 65 – Mariusz Rogala II 2, Jakub Bobryk 40

W 6 minucie Emil Michalak (Wektra) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Jajszczak obronił).

Wektra: Ernest Zbieć – Bobryk Kamil, Dominik Piekutowski, Emil Michalak, Damian Prokurat – Krystian Zbieć (82 Bartosz Chomka), Bartosz Karczmarek, Krystian Musiejczuk, Paweł Klewek (75 Michał Bobryk), Michał Wereszczynski – Jakub Bobryk

Żółte kartki: Bartosz Karczmarek, Emil Michalak

Sędzia: Mateusz Jackiewicz (Siedlce)