czwartek, 2 maja 2024r.

Wektra Zbuczyn zakończyła jesień z przytupem (fotogaleria)

Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 4:3 z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski w ostatnim oficjalnym meczu w 2023 roku.

Atak zimy storpedował plany wielu IV- i V-ligowców. Wektra nie przestraszyła się jednak aury i znalazła sposób na rozegranie meczu w planowanym terminie. Boisko w Zbuczynie nie nadawało się do gry, więc władze klubu zadbały o zastępstwo. Mecz z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski odbył się w Siedlcach.

W pierwszych minutach lepiej piłką operowali nominalni gospodarze, jednak to Podlasie II było bardziej konkretne. W 6 minucie Piotr Krysiński dograł do Bartosza Kostrzewy, a ten oodał niecelny strzał z dogodnej pozycji. Sokołowianie kolejną klarowną okazję stworzyli w 19 minucie. To wtedy grający trener Cezary Rytel uderzył z dystansu, ale Ernest Zbieć odbił piłkę końcami palców poza światło bramki. W 25 minucie Podlasie II wreszcie dopięło swego. Robert Kur dobił strzał Piotra Leszczyńskiego. W 32 minucie na placy gry zameldował się Krystian Zbieć. Po kilku chwilach rezerwowy cieszył się z trafienia wyrównującego. Były piłkarz Pogoni Siedlce dobił strzał Michała Wereszczyńskiego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do sokołowian. Najpierw w 39 minucie Kostrzewa przegrał pojedynek sam na sam z Ernestem Zbieciem, a w 45 minucie po rzucie wolnym swojaka zaliczył Emil Michalak. Do przerwy było 2:1 dla niżej notowanego beniaminka.

Drugą połowę Wektra zaczęła z przytupem. Trzy strzały oddał Paweł Klewek. Najbliżej szczęścia był w 48 minucie, kiedy ostemplował poprzeczkę. W 63 minucie po rzucie wolnym Jakub Bobryk strzałem z głowy z bliska doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później napastnik Wektry mógł mieć dublet, ale jego lob okazał się ciut niecelny. W 71 minucie Krystian Zbieć wparował w szesnastkę gości i był faulowany, zdołał jednak odegrać do Bartosza Karczmarka, który strzałem od słupka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem Jakub Bobryk skompletował dublet. Asystę zanotował Wereszczyński. Gdy wydawało się, że Wektra ma pełną kontrolę nad meczem to straciła bramkę. W 87 minucie Michalak sfaulował we własnej szesnastce Dawida Ardeja. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Rytel. Grający kapitan Podlasia II miał jeszcze w doliczonym czasie gry szansę na wyrównanie, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego przeleciała nad bramką w znacznej odległości. Wektra wygrała 4:3.

Wektra po wygranej z Podlasiem II lideruje okręgówce, jednak w razie zwycięstw Pogoni II Siedlce i Fenixa Siennica może spaść na trzecią lokatę.

« z 3 »

18.11.23, 12:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Podlasie II Sokołów Podlaski 4:3 (1:2)

Bramki: Krystian Zbieć 35, Jakub Bobryk 63, 75, Bartosz Karczmarek 71 – Robert Kur 25, Emil Michalak 45 (s), Cezary Rytel 88 (k)

Wektra: 12. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki (82, 14. Bartosz Chomka), 19. Przemysław Jasiński, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 27. Krystian Musiejczuk (86, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 30. Tomasz Lada (32, 9. Krystian Zbieć), 34. Bartosz Karczmarek, 7. Paweł Klewek (85, 26. Rafał Skolimowski), 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Podlasie II: 1. Piotr Szczęsny – 6. Maciej Nowotniak, 3. Dawid Ardej, 5. Adrian Błoński, 11. Szymon Chadaj – 9. Bartosz Gałązka (70, 14. Jakub Żeleźnicki), 7. Piotr Leszczyński, 19. Cezary Rytel, 10. Bartosz Kostrzewa (81, 2. Mateusz Chadaj), 15. Robert Kur (86, 16. Karol Pieniak) – 18. Piotr Krysiński

Żółte kartki: Emil Michalak 15, Paweł Klewek 32, Krystian Zbieć 59

Sędzia: Sebastian Lusawa (Siedlce)