poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

W regionie: Mroźny podział punktów (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki siedleckiej okręgówki ŁDK Łosice zremisował 1:1 z Orłem Unin.

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Siedlcach zdecydowanie lepiej spisywali się goście z Unina. Już w 6 minucie słupek ostemplował Bartosz Przebinda. Pięć minut później Orzeł objął prowadzenie. Piotr Poszytek otrzymał podanie od Artura Meloyana, utrzymał się przy piłce pomimo naporu dwóch rywali i posłał piłkę do bramki w sytuacji sam na sam. W 17 minucie Dominik Jaszczuk oddał strzał z około 18 metrów, lecz nie stanowił on zagrożenia dla Jakuba Kielaka. Po stronie Orła swoje szanse mieli Mariusz Dróżdż i Bartosz Modras, ale rezultat ustalony w 11 minucie ani drgnął. W 41 minucie nad poprzeczką uderzył Meloyan. Po chwili ten sam piłkarz powinien zapisać asystę, ale Yassin Hassan w sobie wiadomy sposób nie umieścił piłki w sieci. ŁDK mógł przed przerwą doprowadzić do wyrównania, ale Jaszczuk nie zdołał skorzystać z prezentu od Kielaka. Bramkarz Orła wypluł piłkę po strzale Łukasza Naumiuka z rzutu wolnego.

W drugiej połowie gra łosiczan uległa wyraźnej poprawie. W 59 minucie próba Naumiuka została obroniona przez Kielaka. Kilka chwil później Przemysław Radziwonka główkował nad bramką po centrze z rzutu rożnego. W 67 minucie Naumiuk efektownym uderzeniem z około 20 metrów doprowadził do wyrównania. Pomocnik ŁDK jeszcze kilkukrotnie próbował szczęścia, lecz brakowało mu precyzji. Piłkę meczową miał na nodze rezerwowy Mateusz Chmielnicki, ale kropnął słupek po dośrodkowaniu Kacpra Wyrzykowskiego. Ostatecznie skończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

ŁDK przezimuje na piątej lokacie z wyraźną stratą do ligowego podium. Orzeł zakończył jesień na 11 lokacie z czterema punktami straty do łosiczan.