poniedziałek, 27 maja 2024r.

Kolejny udany rok Grupy biegaczy Skórzec Biega

Grupa biegaczy Skórzec Biega ma za sobą kolejny udany rok.

Pierwszą ze zorganizowanych imprez był Noworoczny Charytatywny Marszobieg I Rajd rowerowy GBSB. Podczas tego wydarzenia udało się zebrać 19 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację małego Karolka.

5 lutego stowarzyszenie pomogło w organizacji IV Mistrzostw 5MBOT w biegach Przełajowych. Impreza ta odbyła się w Skórcu.

Największym organizacyjnym wyzwaniem było dla nas zorganizowanie po raz drugi Kotuńskiej TRIADY Rowerowo-Biegowej. Do cyklu tych imprez organizowanych wspólnie z Gminą Kotuń należały: – Pierwszomajowy bieg i wyścig kolarski o puchar Wójta Gminy Kotuń, zorganizowany 30 kwietnia 2023 roku; Bieg i Rajd rowerowy Akcji Burza, który odbył się 22 lipca 2023 roku oraz  III Kotuński Niepodległosciowy bieg i wyścig kolarski (12 listopada 2023 r.). Uczestnicy tych wydarzeń w tym roku mogli zebrać ciekawą kolekcję patriotycznych medali pamiątkowych.

Oprócz tych wydarzeń Grupa zorganizowała po raz drugi biegową pielgrzymkę ze Skórca do Budzieszyna oraz akcję z okazji ogólnopolskiego finału akcji Sprzątanie Świata.

W dniach 16-18 czerwca minionego roku członkowie stowarzyszenia wzieli udział w obozie sportowym, który został zorganizowany w Mielniku nad Bugiem. Zawodnicy i członkowie stowarzyszenia ze Skórca czynnie zaangażowali się w organizację takich biegowych imprez jak Akademicka Dycha, Ultramaraton Nadbużański oraz Skórzecki dziecięcy bieg Niepodległości organizowany przez Naprzód Skórzec 11 listopada 2023 roku.

Grupa reprezentowała barwy klubu na wielu biegowych imprezach w całym kraju. Jej zawodnicy z powodzeniem startowali w imprezach takich jak: Zimowy Maraton Bieszczadzki, Pieniny Ultra-Trail, Ultramaraton Nadbużański, na półmaratonach w Platerowie, Warszawie, Zbuczynie oraz na wielu lokalnych biegach.

Kolejny rok działalności rozpocznie się Noworocznym Charytatywnym Marszobiegiem w Nowej Dąbrówce. Tym razem będzie prowadzona zbiórka na leczenie i rehabilitację Lenki Rybak z Nowej Dąbrówki. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, którym nie obcy jest aktywny wypoczynek. Zawodnicy którzy zechcą wystartować mają do wyboru czter konkurencje: przełajowy rajd rowerowy na dystansie 20 km, bieg na dystansie 10 km, bieg na dystansie 5 km oraz nordic walking również na dystansie 5 km.

 

źródło: własne / Grupa biegaczy Skórzec BIEGA; foto: Grupa biegaczy Skórzec BIEGA

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;