sobota, 13 lipca 2024r.

Obietnice i wzruszenia na Sekule (fotogaleria)

Przy trasie narciarskiej Siedlce-Sekuła odbył się briefing prasowy z udziałem ministra sportu Sławomira Nitrasa.

Poza ministrem sportu z dziennikarzami spotkali się m.in. posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, prezydent Andrzej Sitnik, radni Tomasz Araszkiewicz, Krzysztof Chaberski i Grzegorz Staręga oraz reprezentant Polski, Maciej Staręga.

– Jestem w Siedlcach dlatego, że chciałbym docenić ludzi, za którymi stoi kilkadziesiąt lat ciężkiej pracy na rzecz społeczności lokalnej, przybliżania sportu i aktywności fizycznej młodemu pokoleniu. Największym aktywem polskiego sportu są trenerzy. To dzięki nim młodzi ludzie przeżywają sportową przygodę – mówił minister sportu.

Nitras zapowiedział przyszłe wsparcie dla projektów związanych z trasami narciarskimi na Sekule. Twierdził, że w przyszłym roku nie powinno być już problemów z naśnieżeniem tras. Nie potrafił oszacować kosztów przejęcia terenów, utwardzenia tras i wykonania projektów budowlanych, ale przyznał, że w ciągu 2-3 lat zmiana powinna być wyraźna.

Ważnym punktem briefingu było przekazanie decyzji o rocznym stypendium sportowym w wysokości 4000 złotych miesięcznie. Otrzymali je Grzegorz Staręga i Marek Sztandera.

– Jestem wielce wzruszony, że moja praca została doceniona. Żeby wychować zawodników, całe pokolenia trzeba było wielu wyrzeczeń. Sport to taka dziedzina życia, która uczy wielu pozytywnych cech charakteru. Pracując z młodymi pokoleniami nie robiłem tego dla splendoru czy zaszczytów – mówił wyraźnie wzruszony założyciel UKS Rawa Siedlce.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;