piątek, 3 maja 2024r.

Pierwsze szachowe zmagania w 2024 roku w Wiśniewie

28 stycznia odbył się turniej szachowy o puchar wójta gminy Wiśniew.

Do rywalizacji w królewskiej grze w dwóch kategoriach przystąpiło 43 zawodników. Turniej oficjalnie otworzył wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, który podziękował uczestnikom za przybycie i życzył powodzenia.

Pierwsze miejsce w kategorii junior zajął Piotr Grosz (LUKS Lubartów), który zdobył 6,0 punktów. Drugi był Tymoteusz Kalata (KSz Skoczek Siedlce) – 6,0 pkt, zaś trzeci Sebastian Szczygieł z Gręzówki (5,0 pkt).

W kategorii open zwyciężył Konrad Szczygieł (KSZ Hetman Szczygieł) – 6,0 pkt. Drugi był Andrzej Litwiniec (Radzyńskie Towarzystwo Szachowe) – 5,5 pkt, a trzeci Matwiej Nechajew z Warszawy (5,5 pkt).

Puchary, medale i nagrody uczestnikom wręczył wójt Kryszczuk, Jarosław Krzymowski – zastępca Wójta Gminy Wiśniew, Elżbieta Wysokińska – przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew, Paweł Ksionek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie oraz sędzia turnieju Józef Flaziński.

źródło: własne / GOK Wiśniew; foto: GOK Wiśniew