niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Lider III ligi lepszy od siedlczan (multimedia)

W swoim drugim sobotnim sparingu MKP Pogoń przegrał z III-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3.

5 minuta przyniosła prowadzenie gości. Damian Jaroń wyłożył futbolówkę Dawidowi Dzięgielewskiemu i było 0:1. Na 0:2 podwyższył Damian Winiarski po indywidualnej akcji. W 35 minucie Jakub Apolinarski zdobył trzeciego gola dla przyjezdnych, skutecznie wykorzystując kontratak.

Po zmianie stron siedlczanie lepiej spisywali się na boisko, lecz zabrakło skuteczności. W 56 minucie dobrą okazję na gola miał Danny Babor, lecz strzelił wprost w bramkarza. Kilka minut później Apolinarski uderzył na bramkę Pogoni, jednak na posterunku był Jakub Kowynia. 86 minuta przyniosła honorowe trafienie biało-niebieskim. Strzał oddał Hubert Derlatka i piłka po rykoszecie znalazła się w siatce. W końcówce meczu kontaktowe trafienie mógł zanotować Mateusz Majewski, lecz jego strzał obronił golkiper z Grodziska Mazowieckiego.

Mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki był ostatnim sparingiem przed startem rundy wiosennej. W pierwszym w tym roku meczu ligowym MKP Pogoń zmierzy się w sobotę 24 lutego o 18:00 w Kaliszu z KKS 1925.

17.02.24, 14:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:3)

Bramki: Hubert Derlatka 86 – Dawid Dzięgielewski 5, Damian Winiarski 22, Jakub Apolinarski 35

Pogoń S.: (skład wyjściowy) 97. Jakub Kowynia – 32. zawodnik testowany, 5. Robert Majewski, 19. Jakub Okusami – 20. Cezary Bujalski, 8. Kacper Bogusiewicz, 10. Oliwier Myszkowski, 18. Piotr Pyrdoł (46, 17. Bartosz Borkowski), 98. Titas Milašius (46, 23. Hubert Derlatka) – 27. Danny Babor (61, 3. Patryk Klimek), 11. Mateusz Majewski

Żółte kartki: Titas Milašius 13, Mateusz Majewski 31 – Jakub Apolinarski 19, Dawid Dzięgielewski 62, Mateusz Mazur 89

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)