czwartek, 2 maja 2024r.

Złoty medal Dominika Grzędy w Mińsku Mazowieckim

Dominik Grzęda (Fight Club Boxer Siedlce) został mistrzem Polski w kickboxingowej formule kick light.

Od 1 do 3 marca w Mińsku Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick light juniorów, seniorów i weteranów. Grzęda swój udział zaakcentował zdobyciem złotego medalu.

Grzęda wygrał trzy walki. Najbardziej zacięta była finałowa walka z Rafałem Gąszczakiem, trzykrotnym mistrzem świata w formule kick light. Siedlczanin był jednak górą i mógł świętować mistrzostwo Polski w kat. +94 kg.

Po czteroletniej przerwie w zawodach tej rangi wziął udział Maciej Garbaczewski. Siedlczanin zajął trzecie miejsce w kat. 94 kg.

Dwa krążki wywalczyli reprezentanci Gladiatora Siedlce. Złoty medal wywalczyła też Sylwia Gondek-Winiarek w kat. 55 kg weteran. Z kolei junior Dawid Borkowski zgarnął srebro w kat. 79 kg.

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl / Gladiator Siedlce