Mazovia zaczęła wiosnę od wygranej (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki zaczęła wiosnę od minimalnej, ale cennej, wygranej z Błonianką Błonie.

Tuż przed wiosenną inauguracją Maza dokonała transferu last minut. Do kadry zarządzanej przez trenera Piotra Rzepkę dołączył Marcin Kozłowski. Pochodzący z Łukowa ofensywny pomocnik ostatnio grał w Victorii Sulejówek, a w przeszłości reprezentował Pogoń Siedlce.

W wyjściowej jedenastce na mecz z Błonianką zabrakło Kozłowskiego, ale pojawiły się cztery nowe twarze. Na bokach obrony Wiktor Antonowicz i Hubert Kobus, w środku pola Michał Masłowski, zaś na szpicy Patryk Zych. To jednak piłkarz ze starej gwardii okazał się bohaterem, i to taki, którego zabrakło w podstawowym składzie. W 12 minucie kontuzjowanego Eryka Więdłochę zastąpił Michał Bondara. Doświadczony napastnik w 34 minucie zamienił na bramkę podanie Miłosza Przybeckiego i sprawił, że do przerwy Maza prowadziła 1:0.

W 68 minucie mińszczanie mieli znakomitą okazję, żeby dobić Błoniankę. Gospodarze wywalczyli jedenastkę, a za jej wykonanie zabrał się Łukasz Broź. Doświadczony piłkarz nie zdołał jednak pokonać Mateusza Barana. Niewykorzystała sytuacja nie zemściła się na Mazovii, która dowiozła do końcowego gwizdka prowadzenie 1:0.

16 marca o 13:00 Mazovia podejmie Oskara Przysucha.

09.03.24, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Błonianka Błonie 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Bonadara 34

W 68 minucie Łukasz Broź (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Baran obronił).

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Wiktor Antonowicz (71, 29. Oliwier Jurczak), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 5. Hubert Kobus – 16. Miłosz Przybecki (76, 26. Dominik Sadzawicki), 23. Tomasz Nieścieruk, 8. Michał Masłowski, 9. Wojciech Trochim (83, 10. Wojciech Wocial), 11. Eryk Więdłocha (12, 19. Michał Bondara) – 77. Patryk Zych (90, 33. Kacper Dakowicz)

Żółte kartki: Wojciech Trochim 44, Wiktor Antonowicz 69, Mateusz Bienias 86 – Bartosz Mroczek 32, Patryk Obiała 40

Sędzia: Piotr Zając (Ciechanów)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport