Pogoń wraca na zwycięską ścieżkę

Podopieczni Marka Brzozowskiego po 3 z rzędu ligowych wpadkach przełamali się pokonując w Niepołomicach Sandecję Nowy Sącz 3:2. Nie był to wielki mecz siedlczan, ale dzięki odrobinie szczęścia i dobrej formie Cezarego Demianiuka udało im się pokonać ostatnią drużynę ligi.

Biało-niebiescy mieli spory problem z wejściem w spotkanie. Widoczny był brak w środku pola pauzującego za kartki Damiana Szuprytowskiego. Sączersi długo dobrze neutralizowali atuty ofensywne gości i siedlczanie byli bezproduktywni w ataku. W 12 minucie pierwszą szansę stworzyła Sandecja. Po dośrodkowaniu Radosława Gołębiowskiego z rogu i zgraniu piłki przez Michała Rutkowskiego do strzału doszedł Rafał Wolsztyński, ale uderzył głową nad bramką. Pogoń przebudziła się w 30 minucie. Wtedy Piotr Pyrdoł wszedł z boku i z rogu pola karnego oddał strzał obroniony przez bramkarza Martina Polačka. Osiem minut później goście dostali rzut karny za faul Tomasza Kołbonia na Pyrdole. Do jedenastki podszedł Cezary Demianiuk i pewnym strzałem w górny róg bramki wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Napastnik Pogoni został w ten sposób 4 piłkarzem ligi z przynajmniej 10 golami na koncie. W 43 minucie było już 2:0. Pogoniści strzelili gola po składnej akcji. Rozpoczęło ją przejęcie Lukáša Hrnčiara, następnie Hubert Derlatka wypuścił Demianiuka, a ten wystawił piłkę na pustą bramkę Tomaszowi Walczakowi. W kolejnej akcji Sandecja zaczęła odrabiać. Dośrodkował Wolsztyński, a piłka trafiła na głowę Kamila Sobczaka, który skierował ją do siatki. Do przerwy pomimo słabego początku Pogoń Siedlce prowadziła 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od ofensywy gospodarzy. W 49 minucie było już 2:2. Z rzutu rożnego dośrodkował Gołębiowski, a strzałem szczupakiem Jakuba Burka pokonał Wolsztyński. W 65 minucie do dośrodkowania Hrnčiara z rzutu wolnego doszedł Meik Karwot, ale trafił prosto w ręce Polačka. Dwie minuty później Słowak próbował bezpośredniego strzału z wolnego, ale trafił w boczną siatkę. Sandecja odpowiedziała niecelną główką Wiktora Kamińskiego po centrze Kołbonia. Od 76 minuty Sandecja grała w 10. Czerwoną kartkę otrzymał Buchta za faul na wychodzącym na czystą pozycję Demianiuku. Do rzutu wolnego podyktowanego po tym zdarzeniu podszedł Mateusz Majewski. Napastnik strzelił pod murem, ale bez problemu interweniował Polaček. Kolejną szansę miał Karwot, lecz nie trafił w światło bramki z dystansu. W 83 minucie Pogoń otrzymała drugą w tym spotkaniu jedenastkę za zagranie ręką Mikołaja Kwietniewskiego. Rzut karny ponownie wykorzystał pełniący dziś funkcję kapitana zespołu Demianiuk. W doliczonym czasie gry zza pola karnego uderzył Jakub Sinior i jego strzał obronił bramkarz Sandecji. W ostatniej minucie szansę na hat-tricka zmarnował Demianiuk, który w sytuacji sam na sam z okolic 16 metra uderzył nad bramką. Mimo to Pogoń wygrała 3:2 i zanotowała pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Dzięki wczorajszemu remisowi 2:2 KKS Kalisz z ŁKS II Łódź Pogoniści odrobili do kaliszan 2 punkty i teraz ich strata do wicelidera II ligi wynosi dwa oczka.

W dzisiejszym spotkaniu ligowy debiut w barwach Pogoni zaliczył Titas Milašius.

Sandecję w meczu z Pogonią reprezentował Michał Rutkowski (ekspogonista), zaś siedlczan Jakub Burek (były zawodnik klubu z Nowego Sącza).

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w środę 13 marca o 18:00 w Siedlcach ze Stomilem Olsztyn.

09.03.24, 12:00 – Niepołomice

II liga: Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

Bramki: Kamil Sobczak 44, Rafał Wolsztyński 49 – Cezary Demianiuk 40 (k), 85 (k), Tomasz Walczak 43

Sandecja: 91. Martin Polaček – 17. Tomasz Nawotka, 23. Piotr Kowalik, 3. Petr Buchta, 26. Michał Rutkowski, 31. Kamil Sobczak (61, 97. Wiktor Kamiński) – 19. Tomasz Kołbon, 10. Radosław Gołębiowski (61, 20. Mikołaj Kwietniewski), 28. Bruno Żołądź (46, 9. Denis Potoma) – 7. Rafał Wolsztyński (79, 8. Mateusz Bartków), 99. Jakub Wilczyński (61, 77. Patryk Bryła)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 23. Hubert Derlatka (60, 21. Titas Milašius), 16. Jakub Sinior, 55. Meik Karwot, 43. Lukáš Hrnčiar (81, 10. Krystian Miś), 18. Piotr Pyrdoł – 91. Tomasz Walczak (60, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Bruno Żołądź 26, Radosław Gołębiowski, Rafał Wolsztyński, Tomasz Nawotka, Jakub Wilczyński po meczu – Tomasz Walczak 42, Przemysław Misiak 47, Piotr Pyrdoł 70

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)