niedziela, 28 kwietnia 2024r.

W regionie: Najciekawiej było w końcówce (multimedia)

W 61 derbach okręgu bialskopodlaskiego nie udało się wyłonić zwycięzcy. Mecz był wyrównany, a emocje związane z bramkami nastały dopiero w końcówce.

Orlęta lepiej weszły w mecz. Podopieczni Tomasza Złomańczuka zaczęli z werwą, która mogła być spowodowana zwycięstwem 4:1 we wcześniejszej kolejce z KS Wiązownica. Po kwadransie gra się wyrównała. W 16 minucie do głosu doszło Podlasie, ale strzał Jarosława Kosieradzkiego okazał się niecelny. W kolejnych minutach ciekawiej było na trybunach niż na boisku. Na oprawę kibiców Podlasia odpowiedzieli ultrasi Orląt. Przy okazji nie brakowało wymiany uprzejmości.  W końcówce pierwszej połowy Orlęta znowu uzyskały przewagę. Najlepszą szansę w tym fragmencie miał Cássio, ale Rafał Misztal zaliczył skuteczne piąstkowanie. Do przerwy było 0:0.

W 50 minucie ekspogonista Tomasz Mamis minimalnie uderzył obok słupka po indywidualnej akcji. Kilka chwil później Misztal musiał się natrudzić, aby przenieść nad poprzeczką centrostrzał Bartosza Pawluczuka. Po początkowym przestoju Podlasie wróciło do gry. Najpierw bialczanie wywalczyli rzut wolny w odległości kilkunastu metrów od bramki gospodarzy. Dmytro Awdiejew uderzył jednak fatalnie. W 78 minucie rezerwowy Jakub Kobyliński przeprowadził indywidualną akcję z prawego skrzydła, ale posłał piłkę obok słupka. Aż wreszcie nadeszła 85 minuta. To wtedy akcję bramkową zmontowali rezerwowi: dorzucał Przemysław Koszel, o piłkę powalczył Junior Radziński, a w bramce umieścił ją Arkadiusz Korolczuk. Radość Orląt nie trwała długo. W 89 minucie z głowy na skraju pola bramkowego uderzał Awdiejew, Igor Bartnik odbił piłkę, a ta została wpakowana do własnej siatki przez Mateusza Chyłę. Skończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

16 marca o 15:00 Orlęta podejmą Sokoła Sieniawa, zaś o 18:00 Podlasie zagra u siebie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.