niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Pechowa porażka w Bydgoszczy

PSG KPS Siedlce w piątkowy wieczór przegrał z Visłą Bydgoszcz 2:3.

Siedlczanie mają pewne utrzymanie w I lidze, a z drugiej strony nie mają szans, aby zakwalifikować się do fazy play-off. W piątek ich rywalem była wyżej notowana Visła Bydgoszcz, która pokonała KPS, jednak podopieczni Witolda Chwastyniaka nie poddali się bez walki.

Trener siedlczan zdecydował się na bardzo eksperymentalny skład. W wyjściowej szóstce zagrali m.in Bartosz Sławiński czy Jakub Tubiak. W barwach KPS zadebiutował także wychowanek KPS – Wiktor Nowak. W pierwszym secie przyjezdni potrafili odrobić straty do rywali, a w końcówce świetnie spisał się Michał Kozłowski. W kolejnych partiach siedlczanie zagrali ze zmiennym szczęściem. W drugim secie Visła utrzymała wypracowaną przewagę, w trzecim siedlczanie skorzystali na błędach rywali, a w czwartym bezapelacyjnie lepsi byli podopieczni Michała Masnego.

Decydujący o losach spotkania był piąty set, który rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi. Start decydującej partii był wyrównany, do stanu 4:4 trwała gra punkt za punkt. Visła wysunęła się na dwupunktowe prowadzenie po ataku Antoniego Kwasigrocha oraz punktowym bloku Rykały (6:4). Odpowiedział jednak w kontrze swoim uderzeniem Bartosz Kowalczyk, błąd Rykały dał punkt przewagi KPS-owi (7:6). Kluczowy w końcówce dla gospodarzy okazał się Kwasigroch, który zapewnił Viśle zwycięstwo nad KPS.

W najbliższą środę (20 marca) siedlczanie rozegrają zaległy mecz z SMS PZPS Spała. Początek o godz. 16:00.

15.03.24, 18:30 – Bydgoszcz

Tauron I liga: Visla Bydgoszcz– PSG KPS Siedlce 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 25:19, 16:14)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 12. Bartosz Sławiński, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 7. Mateusz Szpernalowski, 9. Wiktor Nowak, 20. Bartłomiej Wójcik oraz 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Antoni Kwasigroch