wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Oskar zburzył mińską twierdzę (multimedia)

Mazovia Mińsk Mazowiecki doznała pierwszej domowej porażki w sezonie. Podopieczni Piotra Rzepki przegrali 1:2 z Oskarem Przysucha.

Pomimo osłabień kadrowych Mazovia zaczęła mecz z wysokiego C. Po 20 sekundach drogę do siatki rywali znalazł Michał Bondara. Mińszczanie nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia. Szybko strzelony gol nie okazał się jednak motorem napędowym kolejnych ofensywnych akcji. Wręcz przeciwnie, to Oskar z minuty na minutę stawał się coraz groźniejszy. W 28 minucie do wyrównania powinien doprowadzić Michał Janik, ale zabrakło mu zimnej krwi. Kilka chwil później był już remis. Prostej straty dopuścił się Wiktor Antonowicz, Oskar wyprowadził kontrę, której finałem był gol Tomasza Bogołębskiego. W 40 minucie ten sam piłkarz uderzył z dystansu, ale na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. Do przerwy było 1:1.

Mazovia dobrze weszła w drugą połowę, jednak brakowało jej konkretów. Konkretny był za to Oskar. W 57 minucie Michał Janik minął daleko wychodzącego Mateusza Łysika i umieścił piłkę w opuszczonej bramce. Pomimo roszad w składzie gospodarzy to drużyna z Przysucha była bliżej gola na 3:1 niż Mazovia na 2:2. Najbliżej wyrównania było w 62 minucie, kiedy strzał Patryka Zycha odbił Paweł Wieczorek. W tej samej akcji piłkę przejął Miłosz Przybecki, który nad bramkarzem dograł do Bondary. Snajper Mazy oddał strzał z trudnej pozycji, ale Wieczorka na linii bramkowej zaasekurował jeden z kolegów z defensywy. W 67 minucie Damian Kołtunowicz mógł się zameldować na boisku golem, ale zamiast trafić został trafiony piłką. W 77 minucie były napastnik radzyńskich Orląt główkował obok po centrze Przemysława Wicika. To była setka. Piłkę meczową na wagę remisu miał na nodze Wojciech Trochim, ale po jednym z rozpaczliwych ataków w końcówce nie zdołał pokonać Wieczorka. Mazovia przegrała 1:2.

23 marca o 13:00 Mazovia zagra w Raszynie z tamtejszym KS.