wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Wektra poczuła wiosnę dopiero w drugiej połowie (multimedia)

Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 3:0 z MKS Małkinia w pierwszym meczu rundy rewanżowej.

Wektra nie wygrała ani jednego spotkania trakcie sparingowej wiosny, więc miała powody obawiać się wiosennej inauguracji. Wszelka niepewność mogła odejść w cień, gdyby w 1 minucie Krystian Musiejczuk zdołał pokonać Jakuba Borowego. Kilka chwil później zza pola karnego uderzał Paweł Klewek, ale zabrakło mu celności. W 19 minucie Wektra powinna objąć prowadzenie po wstrzeleniu Krystiana Zbiecia. Krystian Sadowski przeciął mocne podanie i na jego szczęście piłka została złapana przez Borowego. W pierwszej połowie okazje mieli jeszcze Klewek i Jakub Bobryk. Bramek jednak nie było, a na dodatek grę utrudniło załamanie pogody.

Przewaga drużyny z gminy Zbuczyn rosła z minuty na minutę drugiej połowy. W kilku sytuacjach zabrakło opanowania lub precyzji. W 69 minucie Bobryk wyszedł sam na sam z Borowym, ale strzelił tuż obok słupka. W 74 minucie najlepszy strzelec Wektry wreszcie zrobił swoje i trafił po minięciu bramkarza. Gol na 1:0 zdjął ciężar z drużyny Krasuskiego. Wektra zaczęła grać z polotem i punktować rywali. W 77 minucie Bobryk skompletował dublet po wyłożeniu rezerwowego Michała Grochowskiego, zaś w 79 minucie wynik na 3:0 strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego ustalił Damian Prokurat.

23 marca o 15:30 Wektra zagra na wyjeździe z Jabłonianką Jabłonna Lacka.