wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Akademicka Dycha 2024 – wydarzenie, które redefiniuje bieganie w regionie

19 maja 2024 roku, Siedlce zapraszają na niezapomniane święto sportu – Akademicką Dychę. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Uniwersytet w Siedlcach we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi Siedleckim Klubem Sportowym Feniks, Grupą biegaczy Skórzec BIEGA, Yulo Run Team Siedlce, NoWi Siedlce oraz Triathlon Siedlce Club, zyskało już miano ważnego punktu w kalendarzu biegowym Polski.

Co nowego w edycji 2024?

  • Pacemakerzy na dystansie 10 km (debiut pacemakerów w biegu głównym to odpowiedź na potrzeby biegaczy dążących do poprawy swoich rekordów życiowych. Z ich pomocą uczestnicy będą mogli łatwiej zarządzać tempem biegu i osiągnąć zamierzone cele czasowe);
  • Zwrot opłaty startowej (inicjatywa zwrotu opłaty startowej jest wyrazem naszego zaangażowania w promowanie aktywności fizycznej i uczestnictwa w życiu sportowym. Każdy, kto przekroczy linię startu, otrzyma zwrot wpisowego, co stanowi nie tylko oszczędność, ale również dodatkową motywację do wzięcia udziału);
  • Nowa atestowana trasa z finiszem w Parku Aleksandria.

Od samego początku istnienia, Akademicka Dycha wyznacza sobie za cel integrację młodzieży ze szkół średnich, proponując im specjalne warunki startu. To wyjątkowa inicjatywa, która otwiera przed młodymi ludźmi drzwi do świata sportu w najbezpieczniejszy i najbardziej profesjonalny sposób. Dzięki temu, uczniowie mają niepowtarzalną szansę, aby w pełni kontrolowanych i przygotowanych z największą dbałością warunkach, zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest udział w zawodach biegowych. Jest to nie tylko doskonała okazja do spróbowania swoich sił w rywalizacji sportowej, ale również cenna lekcja promująca zdrowy tryb życia. Organizatorzy Akademickiej Dychy kładą duży nacisk na edukację młodzieży w zakresie znaczenia aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji psychofizycznej.

Akademicka Dycha wyróżnia się również wysokim poziomem sportowym, co rok po roku potwierdzają wyniki i osiągnięcia uczestników. Impreza przyciąga najlepszych zawodników z całego kraju, w tym zdobywców medali na mistrzostwach Polski. Obecność tak znaczących postaci w świecie lekkiej atletyki podnosi rangę wydarzenia i stanowi niezwykłą okazję dla wszystkich uczestników, by nie tylko podziwiać wysokie osiągnięcia sportowe, ale również bezpośrednio rywalizować z najlepszymi. To unikatowa szansa na zmierzenie się z własnymi ograniczeniami, zdobycie cennego doświadczenia i może nawet przekroczenie własnych barier.

Fundamentem sukcesu Akademickiej Dychy jest jednak współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi. Dzięki zaangażowaniu organizacji takich jak Siedlecki Klub Sportowy Feniks, Grupa biegaczy Skórzec BIEGA, Yulo Run Team Siedlce, NoWi Siedlce oraz Triathlon Siedlce Club, wydarzenie to stało się prawdziwym świętem społeczności biegowej. Jest to wyraz wspólnej pasji do sportu, zdrowej rywalizacji oraz wzajemnego wsparcia. Współpraca ta przekłada się na bogaty program wydarzenia, który oferuje uczestnikom nie tylko możliwość rywalizacji sportowej, ale również szereg atrakcji towarzyszących, stanowiących okazję do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnego celebrowania pasji do biegania.

Podsumowując, Akademicka Dycha to więcej niż zawody sportowe. To kompleksowe wydarzenie, które promuje zdrowy tryb życia, integrację społeczną, edukację młodzieży oraz sportową rywalizację na najwyższym poziomie. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, do wspólnego świętowania pasji do biegania i aktywności fizycznej.

 

źródło: informacja prasowa; foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;