poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Pogoń Siedlce liderem II ligi!

W spotkaniu 25 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z Olimpią Elbląg. Akcję na wagę trzech punktów skonstruowali rezerwowi.

Podopieczni Marka Brzozowskiego znów mieli problem z wejściem w spotkanie. Już w 2 minucie musiał interweniować Jakub Burek. Celny strzał na bramkę Pogoni oddał Ołeksandr Jacenko. Z czasem biało-niebiescy zaczęli przejmować inicjatywę. W 26 minucie Piotr Pyrdoł po rozegraniu z Titasem Milašiusem wbiegł w pole karne i zmusił do interwencji Andrzeja Witana. Dziewięć minut później strzału z woleja zza pola karnego spróbował Milašius, ale uderzył niecelnie. Kolejną próbę podjął Jakub Sinior, któremu udało się nawet trafić z woleja w bramkę, ale przygotowany do skutecznej interwencji był Witan. W 37 minucie w bramkę nie trafił Cezary Demianiuk. Goście odpowiedzieli niecelną główką Michała Kuczałka. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry nie zmienił się znacząco. W 49 minucie z dystansu uderzył Meik Karwot, a po interwencji Witana dobijał Demianiuk, po czym piłka została wybita przez Bartłomieja Mruka. Olimpia odpowiedziała strzałem bohatera poprzedniej akcji w defensywie obronionym przez Burka. W 78 minucie Burka z dystansu postraszył Maciej Famulak, ale skończyło się na mocno niecelnym uderzeniu. W 81 minucie obiecujące dośrodkowanie do Tomasza Walczaka posłał Karwot, ale napastnika Pogoni uprzedził Mruk, który wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili niecelnie z dystansu uderzał Dawid Burka. Kolejną szansę miał Robert Majewski, ale uderzył z woleja nad bramką. W 87 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Z lewego skrzydła w szesnastkę dośrodkował Krystian Miś, a akcję efektownym wolejem wykończył Walczak. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Pyrdoł, ale Witan obronił jego strzał. Po chwili pomocnik próbował ponownie z lepszej pozycji, ale były bramkarz Pogoni znów nie dał mu się zaskoczyć. Wynik się już nie zmienił i siedlecka Pogoń wygrała z Olimpią Elbląg 1:0. Siedlczanie przynajmniej chwilowo wskoczyli na fotel lidera. Teraz muszą czekać na sobotnie spotkanie KKS Kalisz ze Stomilem Olsztyn. Kotwica Kołobrzeg swój mecz 25 kolejki rozegra dopiero 9 kwietnia.

30 marca o 15:00 Pogoń podejmie rezerwy Lecha Poznań.

22.03.24, 20:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)

Bramka: Tomasz Walczak 87

Pogoń: 1. Jakub Burek – 31. Ernest Dzięcioł, 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski – 20. Cezary Bujalski (72, 10. Krystian Miś), 16. Jakub Sinior, 55. Meik Karwot, 18. Piotr Pyrdoł, 21. Titas Milašius – 11. Mateusz Majewski (72, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski (81, 4. Kacper Łaszak), 30. Dawid Wierzba, 24. Bartłomiej Mruk, 21. Kacper Filipczyk – 29. Jakub Sangowski, 13. Michał Kuczałek, 16. Maciej Spychała, 11. Maciej Famulak, 28. Ołeksandr Jacenko (57, 6. Kamil Bartoś) – 9. Mariusz Gabrych (57, 19. Dominik Kozera)

Żółte kartki: Meik Karwot 48 – Maciej Famulak 8, Kamil Bartoś 58, Jakub Sangowski 64

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)