niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Ostatni mecz w Siedlcach. Pewne zwycięstwo z Gwardią

To było najszybsze zwycięstwo KPS w tym sezonie. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce pokonał Gwardię Wrocław 3:0.

Już w marcu drużyna z Siedlec zakończy swoje zmagania w tym sezonie I ligi. Podopieczni Witolda Chwastyniaka mają pewne utrzymanie w rozgrywkach, jednak nie mają szans, aby zakwalifikować się do play-offów. W sobotę ich rywalem była Gwardia Wrocław, a pojedynek wyjątkowo rozegrano w hali ZSP nr 3.

Rywale z Wrocławia zawiesili KPS poprzeczkę bardzo nisko. Od połowy pierwszego seta zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze, a prym w zespole z Siedlec wiódł Dawid Sokołowski. Gospodarze znakomicie serwowali, co zdecydowanie ułatwiało im ustawienie skutecznego bloku. Dobrą zmianę z ławki rezerwowych dali Wiktor Nowak czy Kacper Myśków.

23.03.24, 17:00Siedlce (hala ZSP nr 3)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 11. Adrian Potera oraz 3. Kacper Myśków, 9. Wiktor Nowak, 12. Bartosz Sławiński, 14. Jakub Tubiak i 18. Bartosz Tomczak (libero)

MVP: Wiktor Nowak