poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Przedświąteczna strzelanina w Mińsku Mazowieckim (multimedia)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 6:4 z Wilgą Garwolin. Kibice, którzy przybyli na ten mecz długo go nie zapomną.

To było pierwsze spotkanie Mazy w tym roku na boisku z naturalną nawierzchnią przy ulicy Sportowej. Pierwsze minuty wielkopiątkowego meczu nie wskazywały na późniejsze emocje. Przewaga mińszczan została udokumentowana w 17 minucie. Centrę Miłosza Przybeckiego strzałem z głowy sfinalizował Michał Bondara. Wydawało się, że kolejne trafienie dla Mazy są kwestią czasu. Tymczasem w 26 minucie najlepszy strzelec Wilgi, testowany niegdyś w Pogoni Siedlce, Chimaobi Obi wygrał pojedynek z Mateuszem Bieniasem i wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka chwil później było już 2:1 dla GKS po tym jak Sebastian Papiernik trafił z bliska. Mazovia wczuła się w świąteczny nastrój i jeszcze w pierwszej połowie zmartwychwstała. Najpierw Łukasz Broź zgarnął bezpańską piłkę i oddał mocny strzał z kilkunastu metrów, a następnie Patryk Zych zamienił na bramkę podanie Bondary. Przed przerwą dublet skompletował Obi po minięciu bramkarza Mazy i strzale z ostrego kąta. Do przerwy było 3:3.

Od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się Marcin Kozłowski. W jednym z pierwszych kontaktów z piłką strzałem z dystansu sprawdził czujność Jakuba Bielińskiego. W 55 minucie Wojciech Trochim posłał znakomitą piłkę w kierunku Przybeckiego, który przelobował siedlczanina w bramce Wilgi. Mińszczanie prowadzili 4:3, ale coś wisiało w powietrzu. W 81 minucie rezerwowy Szymon Rudzki popisał się kapitalnym strzałem z powietrza i doprowadził do remisu 4:4. Podrażniona Maza zadała dwa ciosy w końcówce. Najpierw Kirył Szakurow zaliczył swojaka po przebojowej akcji Brozia wzdłuż linii końcowej, a dzieła dopełnił Trochim, który wykorzystał rzut karny. Mazovia wygrała 6:4.

6 kwietnia o 13:00 Mazovia zagra w Piasecznie z MKS.

« z 2 »

29.03.24, 16:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wilga Garwolin 6:4 (3:3)

Bramki: Michał Bondara 17, Łukasz Broź 35, Patryk Zych 42, Miłosz Przybecki 55, Kirył Szakurow 85 (s), Wojciech Trochim 90+4 (k) – Chimaobi Obi 26, 45, Sebastian Papiernik 29, Szymon Rudzki 81

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 29. Oliwier Jurczak (90+6, 14. Wiktor Antonowicz) , 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 3. Dominik Paradowski – 16. Miłosz Przybecki (82, 23. Tomasz Nieścieruk), 15. Mateusz Pędowski (46, 7. Marcin Kozłowski), 20. Bartosz Malesa, 9. Wojciech Trochim (90+4, 21. Aleksander Dzięcielski), 77. Patryk Zych – 19. Michał Bondara (78, 10. Wojciech Wocial)

Wilga: 1. Jakub Bieliński – 11. Sebastian Grzegorczyk (75, 15. Karol Haber), 19. Damian Papiernik, 4. Sello Mankge (79, 10. Tomasz Paszkowski), 5. Kirył Szakurow – 16. Szymon Kaczyński (72, 18. Szymon Rudzki), 8. Kacper Kowalski (64, 20. Daniel Żurawski), 6. Kacper Wieczorek, 13, Grzegorz Piesio, 7. Sebastian Papiernik – 9. Chimaobi Obi

Żółte kartki: Bartosz Malesa 49, Dominik Paradowski 50, Łukasz Broź 64, Mateusz Bienias 68, Marcin Kozłowski 71 – Sello Mankge 48, Kirył Szakurow 67, Grzegorz Piesio 79

Sędzia: Maciej Włodarczyk (Warszawa)