wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Przedświąteczna wygrana Pogoni (multimedia)

Pogoń Siedlce w Wielką Sobotę wygrała 2:0 z Lechem II Poznań. Strzelanie szybko rozpoczął Piotr Pyrdoł, a wynik ustalił w końcówce Lukáš Hrnčiar.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Pogoń wyszła na prowadzenie już w 3 minucie. Dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego wykorzystał Piotr Pyrdoł i strzałem z głowy otworzył rezultat spotkania. W dalszej części obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. W 9 minucie Titas Milašius zagrał celne dośrodkowanie do Tomasza Walczaka, który nie trafił w bramkę. W 25 minucie po rozegraniu Cezarego Demianiuka z Krystianem Misiem przed kolejną szansą stanął Pyrdoł, ale tym razem nie trafił czysto w piłkę. Goście kolejną szansę mieli kwadrans później, ale Maksymilian Dziuba uderzył niecelnie zza pola karnego. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się prowadzeniem siedleckiej Pogoni 1:0.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się znacząco. Z czasem coraz mocniej napierali goście zmierzający do wyrównania. W 50 minucie po wrzutce z rzutu rożnego niecelnie główkował Dawid Burka. Kolejorz odpowiedział niecelnym strzałem Szymona Pawłowskiego z woleja. Kolejną szansę zmarnował Igor Stankiewicz, który nie trafił w bramkę z brzegu szesnastki. Po chwili znów pudłował Pawłowski. W 71 minucie Demianiuk zagrał z prawego skrzydła w szesnastkę do Damiana Nowaka, którego uderzenie obronił Adam Stachowiak. Trzy minuty później strzałem z dystansu bramce rezerw Lecha zagroził Hubert Derlatka, ale ponownie interweniował Stachowiak. W 78 minucie niecelnie na bramkę Jakuba Burka uderzył Maksym Pietrzak. W 80 minucie golkiper Pogoni obronił strzał Pawłowskiego. Lechici walczyli do końca i jeszcze w 88 minucie Burek był zmuszony do interwencji po groźnym strzale Pietrzaka. W kolejnej akcji Pietrzak dośrodkował z rogu, a niecelnie główkował Aleksander Nadolski. W 90 minucie Pogoń ponownie ratował jej bramkarz, tym razem po strzale Maksyma Czekały. W doliczonym czasie gry Nowak przejął piłkę po kiepskim wybiciu Stachowiaka i wypuścił na czystą pozycję Lukáša Hrnčiara, który podwyższył wynik spotkania na 2:0. Słowacki pomocnik potrzebował zaledwie kilku minut po wejściu na boisku z ławki rezerwowych, by wpisać się na listę strzelców. W ten sposób Pogoń wygrała z Lechem II Poznań 2:0. W podobnym czasie do meczu Pogoni toczyło się spotkanie KKS Kalisz-Chojniczanka Chojnice, które kaliszanie wygrali 1:0. Siedlczanie schodzą więc na święta zajmując 2 miejsce w tabeli z równą liczbą punktów co lider z Kalisza.

5 kwietnia o 20:45 Pogoń zagra w Kołobrzegu arcyważny mecz z Kotwicą.