sobota, 4 maja 2024r.

Wektra na szóstkę, Karczmarek z hat trickiem

Wektra Zbuczyn wygrała 6:1 z Sępem Żelechów w rozegranym w Wielką Sobotę meczu siedleckiej okręgówki.

Początek meczu nie wskazywał na wysokie zwycięstwo teamu Damiana Krasuskiego. Wektra długo nie mogła złapać swojego rytmu. W 35 minucie po rajdzie Jakuba Bobryka sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Emil Michalak. Kilka chwil później akcję skonstruował i wykończył Bartosz Karczmarek.

Gdy w 48 minucie Karczmarek skompletował dublet (gol bezpośrednio z rzutu rożnego) było niemal pewne, że trzy punkty zostaną w Zbuczynie. Sęp jednak nie poddał się i dzięki trafieniu Alberta Stodulskiego złapał drugi oddech. W 61 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Klewek. Wektra nie zadowoliła się trzybramkowym prowadzeniem. W 70 minucie Karczmarek wykorzystał sytuację sam na sam i mógł celebrować hat tricka. Wynik spotkania w 79 minucie ustalił Michał Bobryk. Dla wychowanka Wektry był to pierwszy gol w krótkiej seniorskiej karierze.

6 kwietnia o 16:00 Wektra zagra w Trąbkach z Hutnikiem Huta Czechy.

30.03.24, 12:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Sęp Żelechów 6:1 (2:0)

Bramki: Emil Michalak 35 (k), Bartosz Karczmarek 39, 48, 70, Paweł Klewek 61, Michał Bobryk 79 – Albert Stodulski 55

Wektra: Ernest Zbieć – Krystian Zbieć (67 Damian Prokurat), Dominik Piekutowski, Emil Michalak, Kamil Bobryk (78 Dominik Bogusz) – Miłosz Lubelski (76 Michał Bobryk), Przemysław Jasiński (71 Tomasz Lada), Bartosz Karczmarek (81 Rafał Skolimowski), Paweł Klewek (61 Krystian Musiejczuk), Michał Wereszczyński (63 Hubert Lubelski) – Jakub Bobryk

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)