czwartek, 2 maja 2024r.

Zorza górą w meczu na szczycie (multimedia)

W meczu na szczycie Klasy B Zorza Sterdyń wygrała 2:1 z Amazonką Wiśniew.

Boisko w Sterdyni skutecznie utrudniało grę w piłkę. Wielokrotnie to przypadek decydował o powodzeniu lub niepowodzeniu akcji. W 11 minucie na bramkę Amazonki nacierał Jakub Żyznowski, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Po kwadransie pierwszy raz zagotowało się pod bramką gospodarzy. Po centrze Patryka Ciulaka obok słupka główkował Sebastian Krasuski. To była setka. Podobnie jak sytuacja Kacpra Bojanczuka w 16 minucie, który uderzył nad bramką po dobrym podaniu Ciulaka. W 20 minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał Michał Maroń, ale kapitalną robinsonadę zaliczył Patryk Izdebski.

W 28 minucie golkiper Amazonki był już bezradny. Po akcji prawą stroną gola strzelił Sebastian Sobieszczuk. Po pół godzinie gry mogło być 2:0, ale Żyznowskiemu zabrakło precyzji po indywidualnej akcji. Snajper Zorzy miał jeszcze okazję w 38 minucie, ale ponownie zabrakło mu skuteczności. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

W pierwszych minutach drugiej połowy jedynie Izdebski utrzymywał Amazonkę na powierzchni. Zorza atakowała dosyć regularnie, ale żaden z jej ofensywnych wypadów nie zakończył się golem. Najbliżej szcześcia był Sobieszczuk, który po strzale z głowy i interwencji golkipera Amazonki na linii domagał się uznania trafienia. Dopiero w 60 minucie Maroń trafił z rzutu wolnego. Izdebski tym razem nie popisał się i przepuścił piłkę pod brzuchem. W 69 minucie powinno być 3:0 dla Zorzy. Żyznowski w sytuacji sam na sam trafił jednak w słupek. Niewykorzystana sytuacja na zamknięcie meczu zemściłą się po pięciu minutach. W polu karnym Łukasz Rekus trafił w głowę Krasuskiego, a sędzia wskazał na wapno. Następnie Patryk Ciulak nie pomylił się z rzutu karnego. Plany Amazonki na doprowadzenie do remisu pokrzyżowała czerwona kartka Konrada Czarnackiego (wcześniej z ławki wyleciał trener Michał Artych). W końcówce znakomitej szansy na 3:1 nie wykorzystał Samir Rai, który został powstrzymany przez Izdebskiego.

Zorza wygrała 2:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli Klasy B.

6 kwietnia o 16:00 Amazonka podejmie Jutrzenkę Cegłów.