wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Duże zmiany w PSG KPS Siedlce. Kto pozostanie w klubie?

PSG KPS Siedlce sezon 2023/24 zakończył na 10. miejscu. Latem w klubie dojdzie do sporych zmian. Kto pozostanie w zespole na kolejny sezon?

Dla KPSu był to bardzo trudny sezon. Trener Witold Chwastyniak musiał zbudować całkowicie nową drużynę, która potrzebowała dużo czasu, aby wszystkie tryby w maszynie funkcjonowały jak należy. Siedlczanie mieli problem z rozgrywającym, który nie spełniał podkładanych w nim nadziei. To spowodowało, że w pierwszych tygodniach ligi KPS przegrywał mecz za meczem. Zajmował miejsca w dolnych rejonach tabeli, a kibice obawiali się, że drużyna będzie musiała walczyć o utrzymanie w I lidze.

Ostatecznie zespół Chwastyniaka podniósł się z kolan i od meczu z Visłą Bydgoszcz (3:1) siedlczanie prezentowali się zdecydowanie lepiej. Słowa uznania należą się dla Mateusza Szpernalowskiego, który udźwignął ciężar kreowania gry drużyny z Siedlec. Ostatecznie ekipa z Mazowsza zakończyła sezon na 10. miejscu.

Dobra gra Szpernalowskiego sprawiła, że młody rozgrywający odejdzie z Siedlec i zagra w mocniejszym klubie. Z obecnego składu, w barwach KPS pozostanie sześciu zawodników: Adrian Potera, Bartosz Tomczak, Dawid Sokołowski, Jędrzej Bąkiewicz, Jakub Tubiak oraz kapitan Jakub Czyżowski.

Oprócz Szpernalowskiego, z klubu odejdą Michał Kozłowski, Bartłomiej Wójcik, Arkadiusz Kościółek czy Bartosz Sławiński. Nowym siatkarzem KPS zostanie z kolei środkowy Markus Kosian, który w tym sezonie reprezentował barwy Astry Nowa Sól.

 

źródło: własne, foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;