środa, 1 maja 2024r.

Łeb w łeb: Demianiuk kontra Jonathan Júnior

Mecz w Kołobrzegu będzie nie tylko okazją do skonfrontowania dwóch czołowych drużyn II ligi, ale i topowych strzelców rozgrywek: Cezarego Demianiuka i Jonathana Júniora.

Statystyki strzeleckie wychowanka Pogoni w tym sezonie robią wrażenie. Demianiuk ma na koncie 13 trafień, osiem z nich to efekt skuteczności z rzutów karnych. Skrzydłowego śmiało można nazywać motorem napędowym siedleckiej drużyny. Pogoń bez swojego lidera ofensywy nie mogłaby marzyć o bezpośrednim awansie.

To samo można powiedzieć o napastniku z Kraju Kawy. Jonathan Júnior to nowa postać w polskim futbolu. Zadebiutował dopiero w 4 kolejce, a pierwszego gola strzelił w 10 serii, właśnie w zakończonym remisem 3:3 spotkaniu w Siedlcach. Od tego momentu Brazylijczyk strzelał jak na zawołanie. Między 10 a 26 kolejką trafił 15 razy, w tym 7-krotnie z rzutów karnych. Jonathan wyspecjalizował się w efektownych trafieniach z dystansu.

Obaj piłkarze lubią postrzelać w końcówkach. Jonathan o 1/3 swoich trafień postarał się po 70 minucie. Z kolei Demianiuk ma cztery takie gole, a tylko dwa razy trafiał w pierwszych połowach. Warto też dodać, że Brazylijczyk to typowy snajper, zaś wychowanek Pogoni jest drugim asystentem swojej drużyny.

Kto wypadnie lepiej w Kołobrzegu? Początek piątkowego meczu o 20:45.