czwartek, 2 maja 2024r.

Nie wyszło z Weszło (multimedia)

Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 0:4 z KTS Weszło. Porażka praktycznie przekreśliła nadzieje IV-ligowca z regionu siedleckiego na awans.

KTS objął prowadzenie w 3 minucie. Dośrodkowywana z lewej strony piłka minęła dwóch zawodników Mazovii i trafiła do Szymona Wiejaka, który strzałem z pięciu metrów pokonał Mateusza Łysika. Po kwadransie na strzał zza szesnastki zdecydował się Miłosz Przybecki, lecz zabrakło mu precyzji. W 20 minucie powinno być 1:1, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Michał Bondara. Weszło odpowiedziało strzałem Ishmaela Baidoo wprost w Łysika. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny miały swoje szanse. Po stronie gospodarzy Przybecki włożył zbyt dużo siły w strzał po strąceniu przez Bondarę, zaś po stronie gości Wiejak był bliski dubletu po dośrodkowaniu Michała Kielaka i uderzeniu z głowy. W doliczonym czasie gry Maza domagała się karnego po tym jak Damian Pawłowski kopnął Przybeckiego w twarz. Sędzia uznał, że żółta kartka będzie właściwą karą.

Jeżeli w przerwie mińszczanie nakręcali się na drugą połowę to już w 47 minucie dostali obuchem w głowę. W 47 minucie Baidoo pokonał Łysika. Były piłkarz Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce w 55 minucie skompletował dublet. Mazovia straciła wiarę w możliwość wywalczenia choćby remisu. W 74 minucie umiejętności Jakuba Mielcarza sprawdził Wojciech Trochim z rzutu wolnego, jednak górą był golkiper KTS. Co nie udało się najlepszemu strzelcowi Mazy, udało się Cezaremu Sauczkowi. W 80 minucie skrzydłowy Weszło ustalił wynik strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Na 11 kolejek przed końcem sezonu Mazovia traci 10 punktów do lidera. Najwyższa pora, aby myśleć o rozwiązaniach pod kątem przyszłych rozgrywek.

20 kwietnia o 17:00 Mazovia zagra w Ząbkach z Ząbkovią.