środa, 1 maja 2024r.

Wektra się zrewanżowała i odskoczyła (multimedia)

W starciu czołowych drużyn siedleckiej okręgówki Wektra Zbuczyn wygrała 4:1 z Fenixem Siennica.

Od pierwszej minuty dało się wyczuć stawkę spotkania. Wektra przystąpiła do meczu odpowiednio zmobilizowana i żadna rewanżu za poniesioną w Siennicy porażkę w rundzie jesiennej. Team Damiana Krasuskiego mógł objąć prowadzenie w 2 minucie po wkrętce Bartosza Karczmarka z rzutu rożnego. Źle ustawionego bramkarza w ostatniej chwili zaasekurował Dariusz Osica. W 7 minucie nieprzyjemny strzał oddał Karczmarek, Mateusz Nowakowski odbił piłkę do boku, a Przemysław Jasiński przestrzelił z dogodnej pozycji. Chwilę później wszystko już zagrało. Michał Wereszczyński dośrodkował, zaś o finalizację zadbał Krystian Musiejczuk. Fenix przebudził się w ostatnim kwadransie. Blisko remisu było po główce Osicy, lecz w bramce gospodarzy kapitalną robinsonadą popisał się Ernest Zbieć. W 37 minucie Andrzej Sieradzki próbował zaskoczyć golkipera Wektry strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, ale bezskutecznie. W 44 minucie Jakub Bobryk ostemplował poprzeczkę. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Fenixa. Sieradzki po rzucie wolnym trafił pod poprzeczkę i sprawił, że na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 1:1.

W 47 minucie niecelny strzał z dystansu oddał Jasiński. Fenix odpowiedział w ten sam sposób – uderzał Osica. W 63 minucie Wektra wróciła na prowadzenie. Bramkarza gości strzałem bezpośrednio z kornera zaskoczył Wereszczyński. To był punkt zwrotny spotkania. Z minuty na minutę przewaga drużyny Krasuskiego rosła. W 74 minucie Jakub Bobryk nawinął w polu karnym Osicę i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Mateusza Nowakowskiego. W 81 minucie napastnik Wektry skompletował dublet po tym jak wykorzystał podanie Wereszczyńskiego. W końcówce jeszcze kilka razy zagotowało się pod bramką Zbiecia, ale wynik nie uległ zmianie. Wektra wygrała 4:1, ma cztery punkty przewagi nad Fenixem i dwa straty do liderującej Pogoni II Siedlce.

20 kwietnia o 15:00 Wektra podejmie Jastrzębia Żeliszew.

« z 3 »

14.04.24, 16:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Fenix Siennica 4:1 (1:1)

Bramki: Krystian Musiejczuk 7, Michał Wereszczyński 63, Jakub Bobryk 74, 81 – Andrzej Sieradzki 45+2

Wektra: 91. Errnest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski (72, 6. Damian Prokurat), 24. Emil Michalak, 9. Krystian Zbieć (68, 14. Hubert Lubelski) – 87. Miłosz Lubelski (65, 7. Paweł Klewek), 19. Przemysław Jasiński, 27. Krystian Musiejczuk (85, 3. Michał Bobryk), 34. Bartosz Karczmarek (83, 5. Kamil Golec), 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk (88, 26. Rafał Skolimowski)

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski – 2. Bartosz Miros, 27. Andrzej Sieradzki (72, 6. Miłosz Giedziński), 69. Kacper Piętka (84, 3. Konrad Okrzeja), 23. Michał Jaworski – 16. Paweł Posiewka (72, 5. Kamil Rutkowski), 10. Konrad Pawlak (79, 21. Michał Bieliński), 8. Dawid Matak, 19. Karol Szczęsny, 9. Kamil Walas – 17. Dariusz Osica

Żółte kartki: Krystian Zbieć 58, Jakub Bobryk 76 – Kacper Piętka 69

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)