poniedziałek, 27 maja 2024r.

Dziewczyny lubią brąz i czekają na dziką kartę (multimedia)

Młodziczki MKS Pogoń Siedlce zakończyły ligowe zmagania na Mazowszu na trzecim miejscu.

Wygrany 40:26 mecz z Wisłą Maciejowice był zwieńczeniem udanego sezonu, w którym jednak nie brakowało trudnych momentów. Podopieczne Jakuba Altina udowodniły jednak, że stać je na wiele.

– W tym sezonie dziewczyny pokazały swoją ambicję i waleczność. Drużyna pokazała, że niezależnie od klasy rywala potrafi wyjść na parkiet po swoje. Jesteśmy dumni z pracy, która przynosi skutki – powiedział Altin.

« z 2 »

Trener i zawodniczki wykonały ogrom pracy, aby na ich szyjach zawisły brązowe krążki. Sukces to jednak suma wieloletniej pracy i starań zawodniczek, trenerów (przed Altinem byli nimi Michał Markowski oraz Andrzej Pieńkowski), władz miasta, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach, sponsorów i – a może przede wszystkim – rodziców.

Po zakończonym sezonie Pogonistki fetowały sukces jakim bez wątpienia jest trzecie miejsce na Mazowszu. Siedlczanki wciąż mają szansę na dziką kartę w rozgrywkach centralnych i możliwość rywalizacji z zespołami całej Polski o Puchar ZPRP Młodziczek. Niezależnie od decyzji centrali trzeba powiedzieć, że zasłużyły na to!

14.04.24, 16:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Mazowiecka Liga Młodziczek: MKS Pogoń Siedlce – MKRS Wisła Maciejowice 40:26 (17:12)

Pogoń: 1. Sandra Oknińska, 10. Weronika Kluj 2, 14. Katarzyna Pogorzelska 6, 16. Patrycja Szczepanik 6, 17. Amelia Kuk, 25. Laura Huber 3, 28. Aleksandra Jarosiewicz 10, 56. Julia Fiuk 13, 67. Maria Łukasiuk, 70. Weronika Janusiewicz, 71. Kinga Goławska, 72. Milena Deoniziak, 73. Maria Wadas, 74. Lena Gaj, 77. Nicole Ben, 79. Klaudia Tokarewicz

MVP: Sara Przybysz (Wisła)

Widzów: 150

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;