poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

LKS EkoSport szukał talentów (multimedia)

14 kwietnia w hali ARMS odbył się Mazowiecki Turniej Wielobojowy „Szukamy Młodych Talentów”.

Organizatorem zawodów był LKS EkoSport Siedlce. Pod okiem trenerów sekcji podnoszenia ciężarów młodzi zawodnicy z mazowieckich klubów mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach ogólnorozwojowych i specjalistycznych.

– Miasto Siedlce słynie w Polsce z wielu znakomitych zawodników. Rozpoczęcie we wczesnym wieku ćwiczeń ogólnorozwojowo-sportowych wpływa na to, że później możemy mieć dobrych sztangistów i sztangistki – powiedział Dawid Fertykowski, trener LKS EkoSport Siedlce.

« z 2 »

W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Gabriela Dołęga (LKS EkoSport Siedlce). Druga była Zuzanna Przybyszewska ze Sparty Płońsk, zaś trzecia Alicja Noceń (EkoSport). W starszej kategorii wygrała Agata Strzelczyk (UKS Impuls Warszawa), druga była Julia Nienałtowska (LSSS Start Maków Mazowiecki), zaś trzecia Nikola Stursiak (CLKS Mazovia Ciechanów).

Wśród chłopców w kat. U-10 triumfował Aleks Kiwak (UKS Atleta Ostrołęka), drugi był Oliwier Dołęga (EkoSport), zaś trzeci Jakub Zalewski (Atleta). W kat. U-12 chłopców zwyciężył Mateusz Burz (LOS Nowy Dwór Mazowiecki), który wyprzedził Michała Kubaszewskiego (Sparta) oraz Markusa Kiwaka (Atleta).

W klasyfikacji drużynowej wygrał LKS EkoSport (1104 pkt) przed Impulsem (1075) i Spartą (1071).