poniedziałek, 27 maja 2024r.

Paratriathlon Kraina Liwca już 20 kwietnia

Rok temu wystartował pierwszy charytatywny Paratriathlon z błoni Pałacu i Folwarku w Łochowie. 80 zawodników wzięło udział w zawodach. Trzy- i czteroosobowe drużyny, w skład której wchodziła min. jedna osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności, pobiegły, popłynęły kajakami i pojechały rowerami na trasach wyznaczonych w obrębie gminy Łochów. Łącznie 44 kilometry. Czas szybko mija. 20 kwietnia 2024 roku kolejni śmiałkowie mają szansę stanąć na starcie z nadzieją w oczach, a na metę dotrzeć z radością w sercu.

Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Arche zaprasza wiosną do Krainy Liwca. Miejsca, w którym zintegrują się osoby niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi i wspólnie wezmą udział w rozgrywkach sportowych.

Zapisz się już dziś: www.paratriathlonkrainaliwca.pl.

Zawodnicy wystartują w wyścigu rowerowym po pobliskich drogach – 22 km, pobiegną malowniczymi ścieżkami 6 km i popłyną kajakami po rzece Liwiec – 15 km. W skład drużyny 3- lub 4-osobowej musi wchodzić jedna osoba, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Jeśli brakuje Wam zawodnika, pracownik Fundacji Leny Grochowskiej może stać się jednym z nich. To sposób na integrację z osobami z niepełnosprawnościami i stworzenie DRUŻYNY MARZEŃ. Napisz do nas: wydarzenia@fundacjalenygrochowskiej.pl.

Zintegruj swoich współpracowników poprzez sportową, zdrową rywalizację i zabawę! Nawiązywanie dobrych relacji nie musi odbywać się jedynie w miejscu pracy. Zachęć współpracowników do poznania się bliżej w mniej formalnej atmosferze. Zachęć zespół już dziś do treningów i aktywności fizycznej, bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch!

To wydarzenie łączy ducha sportowej rywalizacji, super zabawę i integrację osób pełnosprawnych z osobami ze szczególnymi potrzebami.

W Paratriathlonie Kraina Liwca, zwycięży drużyna, która uzyska najkrótszy łączny czas ze wszystkich trzech dyscyplin sportowych. Dodatkowo w każdej z dyscyplin: bieg, spływ kajakowy, rower, zostaną przyznane nagrody dla osób z niepełnosprawnością, które osiągną najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Klasyfikacja drużynowa

I nagroda – voucher 3000 zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe

II nagroda – voucher 2000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe

III nagroda – voucher 1000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe

Podczas wydarzenia organizowane są także BEZPŁATNE biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

W ubiegłym roku startowało blisko 30 małych uczestników, pobijemy ten rekord w tym roku?

Dla dzieci i kibiców Fundacja Leny Grochowskiej przygotuje strefę rekreacji z animacjami dla najmłodszych i strefą relaksu dla nieco starszych. Sport, pozytywna adrenalina, zabawa i miłe towarzystwo to wszystko i wiele więcej czeka na was w Pałacu i Folwarku w Łochwie.

Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony zostanie na wyposażenie Ekofarmy, która spełni funkcję gospodarstwa społecznego. W niewielkiej miejscowości 15 km od Siedlec znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

„Czasami nie cel jest najważniejszy, liczy się sama droga i to czego na niej doświadczyliśmy.” Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Arche czekają i zapraszają do tworzenia wspólnych doświadczeń i integracji z osobami z niepełnosprawnościami.

Szczegóły i zapisy: https://paratriathlonkrainaliwca.pl.

SportSiedlce.pl jest patronem medialnym zawodów.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;