środa, 8 maja 2024r.

Niwa trafiona na wstępie i na finiszu (multimedia)

Niwa Tęczki przegrała 0:2 z Błękitnymi Stoczek.

Nie udało się Niwie pożegnanie z własnym boiskiem w sezonie 2023-24. Murawa klubu z gminy Zbuczyn zostanie wkrótce poddana specjalistycznym zabiegom, a drużyna organizując ostatni domowy mecz skorzysta z gościnności Wektry.

W pierwszej połowie Błękitni najgroźniejsi byli po rzutach rożnych. Tak też padł pierwszy gol dla gości z powiatu węgrowskiego. W 8 minucie niepewnie interweniował Łukasz Jasiński, co skwapliwie wykorzystał Zbigniew Gago. W 35 minucie autor pierwszej bramki powinien mieć dublet, znowu po kornerze, ale golkipera gospodarzy zaasekurował jeden z obrońców. W końcówce pierwszej połowy klarownych okazji nie wykorzystali Grzegorz Lipka-Chudzik i Adam Lipka-Chudzik. Niwa próbowała się odgryzać, ale podejmowała złe decyzje w najważniejszych momentach. Do przerwy było 1:0 dla Błękitnych.

Po zmianie stron Błękitni dochodzili do sytuacji po indywidualnych błędach defensorów Niwy, ale Jasiński był dla nich nie do pokonania. Nieskuteczni goście ze Stoczka stworzyli sporo sytuacji, ale wynik stał na ostrzu noża. W 89 minucie to mogło się zemścić. Kamil Kaniecki groźnie główkował po wrzutce z rzutu wolnego, ale Bartosz Kowalczyk szczęśliwie zapanował nad piłką. W doliczonym czasie gry Gago podał do Grzegorza Lipki-Chudzika, a ten efektownym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik na 2:0.

28 kwietnia o 14:00 Niwa zagra w Andrzejewie z GKS.

21.04.24, 12:00 – Tęczki

Klasa B: Niwa Tęczki – Błękitni Stoczek 0:2 (0:1)

Bramki: Zbigniew Gago 8, Grzegorz Lipka-Chudzik 90+3

Niwa: 1. Łukasz Jasiński – 25. Kacper Głuchowski (83, 4. Mariusz Ostapiuk), 10. Maciej Kaniecki, 24. Rafał Romaniuk – 15. Karol Grochowski (46, 13. Paweł Wiśniewski), 9. Marek Kwasiński (82, 33. Aleksander Malinowski), 8. Dominik Koszara (19. Kamil Kisieliński), 7. Kamil Kaniecki, 16. Maciej Lejnert – 11. Michał Kamiński (73, 6. Adrian Gadamer), 32. Karol Dobrowolski

Błękitni: 12. Bartosz Kowalczyk – 18. Wasyl Kost (73, 6. Mariusz Grzybowski), 5. Sławomir Oniśk, 7. Kamil Strąk, 19. Cezary Bezubik (29, 13. Radosław Nowak) – 11. Paweł Wierzbicki, 4. Patryk Ślusarz, 17. Zbigniew Gago, 16. Grzegorz Lipka-Chudzik, 2. Łukasz Wierzbicki – 20. Adam Lipka-Chudzik (61, 15. Filip Kałuski)

Żółte kartki: Marek Kwasiński 45+1 – Zbigniew Gago 90+2

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)