środa, 8 maja 2024r.

Medale WLKS w Staszowie

W dniach 19-21 kwietnia w Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach WLKS Siedlce-Nowe Iganie był reprezentowany przez ośmiu zawodników. W grupie juniorów najlepiej spisał się Michał Dubowski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii 125 kg. W finale doszło do bratobójczego pojedynku z Mateuszem Pudłowskim.

Srebrne medale wywalczyli Igor Krawczyński (kat. 74 kg) oraz Bartosz Skłodowski (kat. 97 kg). Piąte miejsce zajął Wojciech Urban (kat. 70 kg).

Złoty medal w kategorii 79 kg wywalczył Bartłomiej Nowakowski (LKS Mazowsze Teresin), trenujący w OSSM Siedlce.

W klasyfikacji drużynowej WLKS zajął pierwsze miejsce.

W grupie młodzieżowej trzecie miejsce zajął Patryk Kostrzewski (kat. 86 kg). Piąte miejsce w kategorii 74 kg Adrian Gorczyca, a 11 w kategorii 97 kg był Dominik Żuraw.

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie