poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Paratriathlon Kraina Liwca za nami

Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Arche zorganizowała charytatywny Paratriathlon.

Do wyjątkowej rywalizacji stanęło ponad 20 drużyn. Najlepsi w zmaganiach składających się wyścigów rowerowych, kajakowych i biegowych okazali się gospodarze z Pałacu i Folwark Łochów. Zwycięska drużyna to Daniel Wojewódzki, duet Kowalczyk-Biedrzycki oraz Patryk Cyrankiewicz. Drugie miejsce zajęła drużyna Zakładu Karnego w Siedlcach, zaś trzecie Grochowski Constructions.

WYNIKI

Dla dzieci i kibiców Fundacja Leny Grochowskiej przygotowała strefę rekreacji z animacjami dla najmłodszych i strefę relaksu dla nieco starszych. Sport, pozytywna adrenalina, zabawa i miłe towarzystwo to wszystko i wiele więcej czekało w Pałacu i Folwarku w Łochwie. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony został na wyposażenie Ekofarmy, która spełni funkcję gospodarstwa społecznego.

„Czasami nie cel jest najważniejszy, liczy się sama droga i to czego na niej doświadczyliśmy” – pod tym hasłem Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Arche  zachęcały do tworzenia wspólnych doświadczeń i integracji z osobami z niepełnosprawnościami.

Podczas wydarzenia na stoisku Fundacji DKMS zainteresowani mieli możliwość wykonania wymazu wewnętrznej strony policzka celem ustalenia zgodności jako dawca szpiku.

Wyścig biegaczy i rowerzystów zabezpieczyły zjawiskowe samochody z wypożyczalni Illegal Cars z Łochowa. Tomasz Łobacz poprowadził rozgrzewkę dla zawodników oraz zawody biegowe dla dzieci, w których wystartowało ponad 30 małych uczestników. Każdy z nich otrzymał ceramiczny medal, pamiątkowy dyplom oraz upominki w postaci kosmetyków dla dzieci i maskotki. Tomasz Rowicki ze sklepu motorowerowego w Łochowie przeprowadził serwis rowerów startujących w wyścigu.

Przed wręczeniem nagród odbyły się występy uczestników kółka wokalnego, będącego częścią zajęć prowadzonych w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Na scenie wystąpili: Karolina Mrowińska oraz na gitarze Marcin Kądziela, Hanna Suchodolska, Zygmunt Toński, Apolonia Frąckiewicz, Maria Łukaszyk, Hanna Gajewska, Marek Jaroszewski.

 

Klasyfikacja ogólna

1. Pałac i Folwark Łochów. Skład drużyny: Daniel Wojewódzki, Łukasz Kowalczyk, Przemek Biedrzycki, Patryk Cyrankiewicz.
2. Zakład Karny Siedlce. Skład drużyny: Kasia Święcka, Krzysztof Karpiński, Jarosław Kailing, Karol Wielogórski.
3. Grochowski Construction. Skład drużyny: Paweł Grochowski, Ryszard Grochowski, Karol Kałan, Norbert Suprun.
W dyscyplinach: bieg, spływ kajakowy, rower, zostały przyznane nagrody dla osób, które osiągnęły najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii.

BIEG

Kobiety

1. Monika Kędziora – Policjanci Komisariatu Policji w Łochowie
2. Katarzyna Zasada – CRIDO
3. Monika Zawadzka – Gastro Power

Mężczyźni

I miejsce – Patryk Cyrankiewicz – Pałac i Folwark Łochów
II miejsce – Paweł Grochowski – Grochowski Construction
III miejsce – Łukasz Sarnacki – Mazowiecki Ultra Skrocz

SPŁYW KAJAKOWY

Mężczyźni

1. Krzysztof Karpiński i Jarosław Kailing – Zakład Karny w Siedlcach
2. Robert Góralczyk i Artem Maniulov – Demony Szybkości
3. Tomasz Wrzosek i Sylwia Sochacka – Drużyna 2 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Siedlce

ROWER

Kobiety

1. Ilona Klewek – Drużyna 1 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Siedlce
2. Katarzyna Święcka – Zakład Karny Siedlce
3. Aleksandra Mitkowska – Gastro Power

Mężczyźni

1. Daniel Wojewódzki – Pałac i Folwark Łochów
2. Maciej Zasada – CRIDO
3. Witold Rapczyński – Skaryszewskie Ciacha Warszawa

Sponsorzy nagród: Urząd Miejski Łochów, Pałac i Folwark Łochów, Zamek Janów Podlaski, Arche Fabryka Samolotów Mielno, Arche Hotel Geologiczna, Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Wrocław, firma Agrofruct, Atlantic, Arche Rewitalizacja Mebli, Lechpol Electronics, KJ Gastro, Fundacja Leny Grochowskiej, Grupa Arche. Organizatorzy II Paratriathlonu Kraina Liwca: Fundacja Leny Grochowskiej, Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Pałac i Folwark Łachów oraz Arche SA. Główny Partner wydarzenia: ENERGOVENT – HVAC. Edycję 2024 wsparły również firmy:
Fresh drink, Agrofruct, KUPIEC, Browar Dziki Wschód, KJ Gastro, Piekarnia Cukiernia Robson, Lechpol Electronics.

 

źródło: własne / time2go.pl; foto: Paratriathlon Kraina Liwca

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;