sobota, 4 maja 2024r.

III-ligowiec rozbrojony w Mińsku Mazowieckim (multimedia)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 1:0 z Bronią Radom w ćwierćfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski.

Ofensywa Mazy dała o sobie znać już w 6 minucie. To wtedy zza pola karnego przymierzył Patryk Zych, jednak efektownie interweniował Jakub Kosiorek. Kolejny fragment spotkania nie był przesadnie ciekawy. Emocje rozpoczęły się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.  Najpierw nieczysto, choć groźnie, główkował Adrian Dziubiński. W krótkim odstępie czasu dwa razy uderzał Adrian Olpiński, ale raz zabrakło mu celności, a raz został zablokowany. W międzyczasie, w ostatniej chwili, zastopowany został Marcin Szymczak. Maza przetrwała trudny okres i się odgryzła. W 37 minucie aktywny Miłosz Przybecki oddał niecelny strzał. Kilka chwil później byly skrzydłowy Pogoni Siedlce idealnie dośrodkował na głowę Michała Bondary, który się nie pomylił. Minimalne prowadzenie mińszczan utrzymało się do przerwy.

W 55 minucie Marcin Kozłowski zgrał do Zycha, a ten oddał strzał prosto w Kosiorka. Czas uciekał, a Broniarze nie byli w stanie doprowadzić do remisu. W 71 minucie rezerwowy Dariusz Partyka uderzył lekko i w centralną część bramki, więć Dominik Pusek nie miał problemów ze złapaniem piłki. Trzecioligowiec był najbliżej wyrównania w 87 minucie: golkiper Mazovii odbił strzał Szymczaka, a finałem kontynuowanej akcji było wyraźnie niecelne uderzenie Tymona Kłosowicza. W doliczonym czasie gry piłka znalazła się w bramce Mazovii, lecz sędziowie dopatrzyli się spalonego. W ostatniej akcji meczu Sebastian Kaczyński był o włos od swojaka, ale Pusek uratował mu skórę. Drużyna Piotra Rzepki wygrała 1:0 i awansowała do najlepszej czwórki.

29 maja w półfinale Mazovia zmierzy się u siebie z rezerwami Wisły Płock. Tego samego przeciwnika już 27 kwietnia o 17:00 mińszczanie podejmą na niwie ligowej.